PRO - free until 20.03.2022 23:59 (UTC+03:00)
На сайте ведутся работы

Table tennis results

CTT 21. World Championship

Time Players Score
00:00 Ma Long – Dimitrij Ovtcharov 4:1 (11:5,11:8,12:14,11:7,11:8)
00:30 Quadri Aruna – Mattias Falck 2:4 (8:11,7:11,9:11,11:9,11:7,5:11)
00:45 Liam Pitchford – Xu Xin 2:4 (12:14,6:11,11:8,8:11,11:9,10:12)
01:25 Quadri Aruna – Dimitrij Ovtcharov 2:4 (6:11,16:14,8:11,11:9,5:11,7:11)
01:40 Ma Long – Simon Gauzy 0:4 (13:15,4:11,11:13,9:11)
02:10 Kanak Jha – Patrick Franziska 2:4 (11:7,4:11,10:12,11:9,6:11,9:11)
02:25 Robert Gardos – Zhendong Fan 2:4 (11:9,3:11,3:11,11:13,11:9,8:11)
02:55 Tomokazu Harimoto – Kirill Skachkov 4:1 (11:7,11:8,10:12,12:10,11:8)
03:10 Hugo Calderano – Jon Persson 4:1 (11:8,12:10,11:6,7:11,11:7)
03:45 Kirill Skachkov – Robert Gardos 4:3 (5:11,11:9,11:9,11:9,3:11,5:11,11:6)
04:00 Zhendong Fan – Kanak Jha 4:0 (11:9,11:7,11:9,13:11)
04:35 Patrick Franziska – Ma Long 1:4 (8:11,9:11,2:11,11:9,4:11)
04:50 Simon Gauzy – Quadri Aruna 4:3 (10:12,11:9,6:11,12:10,7:11,11:9,11:6)
05:10 Dimitrij Ovtcharov – Liam Pitchford 3:4 (14:12,8:11,11:4,7:11,11:5,5:11,7:11)
05:45 Mattias Falck – Xu Xin 1:4 (11:4,8:11,7:11,4:11,7:11)
06:10 Liam Pitchford – Simon Gauzy 2:4 (11:9,11:6,7:11,8:11,9:11,13:15)
06:25 Quadri Aruna – Patrick Franziska 4:1 (1:11,11:7,11:8,11:6,11:6)
07:00 Ma Long – Zhendong Fan 4:1 (5:11,11:7,11:5,11:8,11:6)
07:15 Kanak Jha – Kirill Skachkov 4:1 (11:8,13:11,10:12,14:12,11:3)
07:35 Robert Gardos – Jon Persson 0:4 (6:11,8:11,8:11,7:11)
07:55 Tomokazu Harimoto – Hugo Calderano 1:4 (8:11,10:12,11:5,3:11,3:11)
08:15 Jon Persson – Kanak Jha 2:4 (11:5,8:11,11:9,14:16,9:11,9:11)
08:30 Kirill Skachkov – Ma Long 3:4 (6:11,12:10,17:15,7:11,11:6,9:11,7:11)
09:05 Zhendong Fan – Quadri Aruna 4:1 (3:11,11:6,11:4,11:8,11:9)
09:25 Patrick Franziska – Liam Pitchford 4:2 (12:10,8:11,12:10,3:11,11:7,13:11)
09:40 Simon Gauzy – Xu Xin 2:4 (5:11,16:14,6:11,5:11,13:11,4:11)
10:10 Dimitrij Ovtcharov – Mattias Falck 4:3 (11:9,9:11,3:11,12:10,11:8,9:11,11:9)
10:35 Xu Xin – Patrick Franziska 2:4 (5:11,11:4,9:11,11:5,3:11,9:11)
11:05 Liam Pitchford – Zhendong Fan 4:1 (11:8,11:8,11:9,9:11,11:7)
11:15 Quadri Aruna – Kirill Skachkov 3:4 (11:2,1:11,8:11,11:6,10:12,11:8,10:12)
11:45 Ma Long – Jon Persson 3:4 (11:5,14:16,9:11,11:5,11:7,11:13,7:11)
12:05 Kanak Jha – Hugo Calderano 4:1 (8:11,11:6,11:7,11:7,11:6)
12:40 Robert Gardos – Tomokazu Harimoto 3:4 (8:11,11:9,12:10,7:11,4:11,11:8,3:11)
13:00 Hugo Calderano – Ma Long 3:4 (3:11,6:11,4:11,11:4,12:10,11:8,9:11)
13:30 Jon Persson – Quadri Aruna 2:4 (9:11,10:12,11:6,11:9,10:12,6:11)
13:50 Kirill Skachkov – Liam Pitchford 1:4 (8:11,8:11,8:11,11:5,7:11)
14:15 Zhendong Fan – Xu Xin 4:3 (13:15,11:7,11:6,11:5,10:12,7:11,11:5)
14:30 Patrick Franziska – Mattias Falck 2:4 (8:11,11:8,6:11,7:11,11:9,5:11)
15:10 Simon Gauzy – Dimitrij Ovtcharov 0:4 (5:11,8:11,9:11,8:11)
15:35 Mattias Falck – Zhendong Fan 4:2 (12:10,8:11,12:10,5:11,11:5,13:11)
15:50 Xu Xin – Kirill Skachkov 4:0 (11:7,11:7,11:4,11:7)
16:20 Liam Pitchford – Jon Persson 4:3 (9:11,10:12,11:5,9:11,11:8,11:8,11:6)
16:30 Quadri Aruna – Hugo Calderano 4:3 (11:4,3:11,3:11,9:11,11:3,13:11,11:6)
17:10 Ma Long – Tomokazu Harimoto 4:2 (8:11,12:10,13:11,6:11,11:4,11:5)
17:20 Kanak Jha – Robert Gardos 4:1 (11:6,11:5,11:9,7:11,11:4)
18:00 Tomokazu Harimoto – Quadri Aruna 4:0 (11:9,11:9,11:9,11:9)
18:10 Hugo Calderano – Liam Pitchford 3:4 (11:9,7:11,8:11,11:6,9:11,11:4,6:11)
18:30 Jon Persson – Xu Xin 4:3 (10:12,6:11,11:7,4:11,11:7,11:3,11:7)
19:00 Kirill Skachkov – Mattias Falck 2:4 (15:13,3:11,4:11,9:11,11:7,11:13)
19:20 Zhendong Fan – Dimitrij Ovtcharov 3:4 (7:11,11:9,11:5,9:11,7:11,11:8,7:11)
19:45 Patrick Franziska – Simon Gauzy 4:0 (11:7,11:7,13:11,11:9)
20:15 Dimitrij Ovtcharov – Kirill Skachkov 4:0 (11:4,11:4,11:7,11:7)
20:25 Mattias Falck – Jon Persson 4:0 (11:5,11:4,11:7,11:5)
20:40 Xu Xin – Hugo Calderano 4:1 (11:7,11:1,10:12,11:4,11:8)
20:50 Liam Pitchford – Tomokazu Harimoto 1:4 (11:8,8:11,7:11,10:12,9:11)
21:15 Quadri Aruna – Robert Gardos 4:2 (11:9,2:11,6:11,11:2,11:5,11:4)
21:30 Ma Long – Kanak Jha 4:3 (11:8,11:8,3:11,13:11,7:11,8:11,11:8)
22:05 Robert Gardos – Liam Pitchford 0:4 (8:11,4:11,8:11,10:12)
22:20 Tomokazu Harimoto – Xu Xin 3:4 (11:5,7:11,10:12,11:6,8:11,11:8,9:11)
22:35 Hugo Calderano – Mattias Falck 3:4 (9:11,11:3,15:13,11:9,6:11,8:11,4:11)
23:10 Jon Persson – Dimitrij Ovtcharov 0:4 (5:11,8:11,5:11,15:17)
23:25 Kirill Skachkov – Simon Gauzy 0:4 (10:12,5:11,8:11,7:11)
23:45 Zhendong Fan – Patrick Franziska 4:1 (11:7,11:9,9:11,11:7,11:8)

Win Cup

Time Players Score
00:00 Nikolay Galynsky – Genadi Yurchenko 3:2 (8:11,11:9,11:8,8:11,11:8)
00:00 Sergey Udovichenko – Artem Tkachenko 3:0 (11:9,11:9,11:7)
00:15 Aleksandr Ivashkin – Valeriy Tatarinov 3:2 (11:8,11:4,9:11,11:13,11:6)
00:15 Alexander Naida – Vitaly Krohmal 1:3 (6:11,5:11,11:8,8:11)
00:15 Alexei Rodin – Sergey Buluy 1:3 (11:4,10:12,4:11,9:11)
00:30 Alexander Zhuravlev – Aleksandr Storozhenko 1:3 (7:11,11:3,8:11,5:11)
00:45 Aleksandr Ivashkin – Genadi Yurchenko 3:1 (8:11,11:9,11:5,11:5)
00:45 Vitaly Krohmal – Rodion Pirvelli 0:3 (6:11,6:11,4:11)
00:45 Dmitrii Derevinskii – Yan Krol 1:3 (3:11,11:7,6:11,6:11)
01:00 Alexander Zhuravlev – Artem Tkachenko 3:1 (11:8,15:13,5:11,11:9)
01:15 Andrey Burdakov – Sergey Kireev 0:3 (7:11,7:11,7:11)
01:15 Nikolay Galynsky – Valeriy Tatarinov 3:1 (12:10,8:11,11:8,15:13)
01:15 Alexander Naida – Pavel Plyushch 3:2 (11:6,7:11,10:12,11:7,11:8)
01:45 Valeriy Tatarinov – Genadi Yurchenko 0:3 (6:11,9:11,5:11)
01:45 Sergey Udovichenko – Aleksandr Storozhenko 2:3 (11:9,11:7,9:11,9:11,10:12)
01:45 Ivan Fashchevskiy – Alexander Pogonov 3:1 (12:10,9:11,11:8,11:4)
02:00 Alexander Naida – Rodion Pirvelli 0:3 (9:11,9:11,11:13)
02:15 Nikolay Galynsky – Aleksandr Ivashkin 1:3 (8:11,11:8,4:11,10:12)
02:15 Andrey Burdakov – Alexander Pogonov 0:3 (11:13,5:11,9:11)
02:15 Vitaly Krohmal – Pavel Plyushch 3:2 (5:11,8:11,11:5,12:10,11:5)
02:15 Aleksandr Storozhenko – Artem Tkachenko 0:3 (7:11,8:11,5:11)
02:30 Sergey Udovichenko – Alexander Zhuravlev 1:3 (3:11,3:11,11:5,6:11)
02:45 Ivan Fashchevskiy – Sergey Kireev 3:0 (11:8,11:4,11:5)
02:45 Pavel Plyushch – Rodion Pirvelli 1:3 (7:11,9:11,11:8,8:11)
03:15 Vitaly Krohmal – Alexander Naida 2:3 (10:12,7:11,11:6,11:8,10:12)
03:15 Andrey Burdakov – Ivan Fashchevskiy 3:1 (11:9,8:11,11:9,11:4)
03:45 Alexander Pogonov – Sergey Kireev 3:2 (10:12,11:5,6:11,11:9,11:8)
04:15 Sergey Kireev – Andrey Burdakov 3:1 (11:8,5:11,11:5,11:8)
04:45 Alexander Pogonov – Ivan Fashchevskiy 3:0 (11:6,11:5,12:10)
05:15 Alexander Pogonov – Andrey Burdakov 3:0 (11:7,11:6,11:7)
05:45 Sergey Kireev – Ivan Fashchevskiy 1:3 (5:11,10:12,11:8,10:12)
06:15 Ivan Fashchevskiy – Andrey Burdakov 3:2 (11:5,8:11,11:7,12:14,11:7)
06:45 Sergey Kireev – Alexander Pogonov 1:3 (7:11,8:11,11:8,5:11)
07:15 Evgeniy Romanyuk – Sergey Marchenko 3:0 (11:8,11:4,11:2)
07:15 Dmitry Yurkov – Alexei Rodin 3:1 (9:11,11:5,11:3,11:6)
07:45 Igor Akimov – Ruslan Onyschenko 3:1 (11:6,11:3,3:11,11:9)
07:45 Bogdan Doroshenko – Maksym Deynega 3:1 (14:12,11:4,6:11,12:10)
07:45 Vladimir Boycuk – Vladislav Kovalenko 3:1 (7:11,11:8,11:7,11:6)
08:00 Oleh Lutsyshyn – Alexey Gutnichenko 3:0 (11:4,11:8,14:12)
08:15 Evgeniy Romanyuk – Vladislav Kovalenko 0:3 (4:11,3:11,10:12)
08:15 Sergey Zavinsky – Zakhar Tulyagin 2:3 (11:9,8:11,8:11,11:9,6:11)
08:15 Dmitry Yurkov – Ruslan Onyschenko 2:3 (11:7,5:11,13:11,9:11,8:11)
08:30 Sergey Lizogub – Dmitry Zaporozhets 1:3 (6:11,11:7,9:11,6:11)
08:45 Igor Akimov – Alexei Rodin 0:3 (11:13,10:12,9:11)
08:45 Bogdan Doroshenko – Zakhar Tulyagin 1:3 (9:11,9:11,11:7,7:11)
08:45 Vladimir Boycuk – Sergey Marchenko 2:3 (11:5,11:9,10:12,12:14,7:11)
09:00 Oleh Lutsyshyn – Dmitry Zaporozhets 3:0 (14:12,11:3,11:5)
09:15 Dmitry Yurkov – Igor Akimov 0:3 (5:11,6:11,9:11)
09:15 Sergey Zavinsky – Maksym Deynega 3:1 (11:5,7:11,14:12,13:11)
09:30 Evgeniy Romanyuk – Vladimir Boycuk 2:3 (11:13,11:6,13:11,4:11,5:11)
09:30 Sergey Lizogub – Alexey Gutnichenko 3:1 (12:10,12:10,9:11,11:6)
09:45 Bogdan Doroshenko – Sergey Zavinsky 3:1 (9:11,11:7,11:8,11:6)
09:45 Ruslan Onyschenko – Alexei Rodin 2:3 (10:12,11:8,15:17,11:7,6:11)
10:00 Oleh Lutsyshyn – Sergey Lizogub 2:3 (7:11,13:11,11:13,11:9,10:12)
10:00 Vladislav Kovalenko – Sergey Marchenko 1:3 (5:11,6:11,11:6,2:11)
10:15 Zakhar Tulyagin – Maksym Deynega 3:1 (11:6,11:3,9:11,11:6)
10:15 Sergey Marchenko – Evgeniy Romanyuk 3:2 (4:11,11:9,10:12,14:12,11:9)
10:30 Alexei Rodin – Dmitry Yurkov 3:0 (11:4,11:9,11:8)
10:45 Dmitry Zaporozhets – Alexey Gutnichenko 1:3 (11:9,8:11,6:11,7:11)
10:45 Ruslan Onyschenko – Igor Akimov 3:1 (10:12,11:9,11:4,11:9)
10:45 Maksym Deynega – Bogdan Doroshenko 3:2 (4:11,11:5,12:10,6:11,14:12)
11:00 Vladislav Kovalenko – Vladimir Boycuk 3:1 (11:5,7:11,11:7,12:10)
11:00 Alexey Gutnichenko – Oleh Lutsyshyn 3:1 (11:5,9:11,11:5,11:9)
11:15 Zakhar Tulyagin – Sergey Zavinsky 3:0 (11:7,11:8,11:5)
11:15 Vladislav Kovalenko – Evgeniy Romanyuk 3:0 (15:13,11:6,14:12)
11:15 Ruslan Onyschenko – Dmitry Yurkov 3:1 (12:10,12:10,8:11,11:9)
11:30 Dmitry Zaporozhets – Sergey Lizogub 3:1 (8:11,11:9,11:2,11:4)
11:45 Zakhar Tulyagin – Bogdan Doroshenko 3:0 (11:3,11:7,11:9)
11:45 Sergey Marchenko – Vladimir Boycuk 1:3 (3:11,7:11,11:6,3:11)
11:45 Alexei Rodin – Igor Akimov 3:2 (11:6,7:11,11:5,9:11,11:5)
12:00 Dmitry Zaporozhets – Oleh Lutsyshyn 2:3 (13:15,11:8,8:11,11:5,7:11)
12:15 Vladimir Boycuk – Evgeniy Romanyuk 3:1 (11:7,8:11,11:9,11:6)
12:15 Maksym Deynega – Sergey Zavinsky 3:2 (9:11,7:11,11:9,11:7,11:4)
12:15 Igor Akimov – Dmitry Yurkov 1:3 (7:11,11:7,11:13,8:11)
12:45 Alexey Gutnichenko – Sergey Lizogub 3:0 (11:6,11:7,11:8)
12:45 Sergey Zavinsky – Bogdan Doroshenko 0:3 (7:11,10:12,5:11)
13:00 Alexei Rodin – Ruslan Onyschenko 2:3 (7:11,8:11,11:1,11:2,8:11)
13:00 Sergey Lizogub – Oleh Lutsyshyn 3:2 (8:11,11:8,6:11,11:9,11:6)
13:00 Sergey Marchenko – Vladislav Kovalenko 3:2 (11:7,13:11,9:11,4:11,11:4)
13:15 Maksym Deynega – Zakhar Tulyagin 3:1 (6:11,11:8,11:4,14:12)
13:15 Anton Yolkin – Eduard Rubtcov 3:0 (11:5,16:14,11:5)
13:15 Artem Doroshenko – Alexander Lushnya 1:3 (11:9,7:11,8:11,6:11)
13:30 Alexey Gutnichenko – Dmitry Zaporozhets 3:1 (11:6,7:11,11:5,11:7)
13:45 Konstantin Kirsanov – Maxim Nikolenko 2:3 (11:9,4:11,9:11,11:1,8:11)
13:45 Jan Zaharov – Vitaly Krohmal 3:1 (11:8,11:8,8:11,11:9)
14:15 Anton Yolkin – Maxim Nikolenko 3:0 (11:5,11:6,12:10)
14:15 Artem Doroshenko – Vitaly Krohmal 3:1 (9:11,11:9,11:6,11:8)
14:15 Genadi Yurchenko – Nikolay Galynsky 0:3 (7:11,7:11,9:11)
14:30 Vitaliy Krivenko – Andrey Regush 3:2 (11:5,9:11,11:4,9:11,11:7)
14:45 Valeriy Tatarinov – Aleksandr Ivashkin 0:3 (6:11,8:11,5:11)
14:45 Jan Zaharov – Alexander Lushnya 3:2 (13:11,6:11,11:5,6:11,11:9)
14:45 Konstantin Kirsanov – Eduard Rubtcov 3:2 (9:11,11:4,8:11,12:10,11:6)
15:00 Aleksandr Storozhenko – Andrey Matkovsky 3:0 (11:3,11:8,11:9)
15:15 Genadi Yurchenko – Aleksandr Ivashkin 0:3 (9:11,6:11,2:11)
15:15 Anton Yolkin – Konstantin Kirsanov 1:3 (7:11,11:8,9:11,13:15)
15:15 Artem Doroshenko – Jan Zaharov 3:1 (8:11,14:12,11:9,12:10)
15:30 Vitaliy Krivenko – Andrey Matkovsky 2:3 (12:10,10:12,11:9,7:11,11:13)
15:45 Maxim Nikolenko – Eduard Rubtcov 3:0 (11:8,14:12,11:4)
15:45 Vitaly Krohmal – Alexander Lushnya 3:2 (11:2,10:12,8:11,15:13,16:14)
15:45 Valeriy Tatarinov – Nikolay Galynsky 1:3 (11:3,8:11,10:12,3:11)
16:00 Aleksandr Storozhenko – Andrey Regush 1:3 (11:3,4:11,12:14,10:12)
16:15 Genadi Yurchenko – Valeriy Tatarinov 3:2 (7:11,5:11,11:7,11:5,11:2)
16:15 Eduard Rubtcov – Anton Yolkin 1:3 (9:11,11:9,3:11,10:12)
16:30 Alexander Lushnya – Artem Doroshenko 2:3 (5:11,11:4,11:7,7:11,3:11)
16:30 Vitaliy Krivenko – Aleksandr Storozhenko 2:3 (9:11,11:6,8:11,11:5,7:11)
16:45 Vitaly Krohmal – Jan Zaharov 3:0 (11:7,11:8,12:10)
16:45 Aleksandr Ivashkin – Nikolay Galynsky 1:3 (9:11,11:9,6:11,8:11)
16:45 Maxim Nikolenko – Konstantin Kirsanov 1:3 (8:11,15:13,8:11,9:11)
17:00 Andrey Matkovsky – Andrey Regush 1:3 (11:9,7:11,9:11,10:12)
17:15 Vitaly Krohmal – Artem Doroshenko 0:3 (4:11,7:11,6:11)
17:15 Maxim Nikolenko – Anton Yolkin 3:0 (11:3,11:9,11:7)
17:45 Andrey Regush – Vitaliy Krivenko 1:3 (10:12,13:11,3:11,2:11)
17:45 Alexander Lushnya – Jan Zaharov 0:3 (8:11,11:13,9:11)
17:45 Eduard Rubtcov – Konstantin Kirsanov 3:1 (4:11,11:8,11:5,11:2)
18:00 Andrey Matkovsky – Aleksandr Storozhenko 3:1 (11:7,11:7,11:13,11:9)
18:15 Konstantin Kirsanov – Anton Yolkin 1:3 (11:9,4:11,9:11,6:11)
18:15 Jan Zaharov – Artem Doroshenko 3:0 (12:10,11:8,11:8)
18:30 Andrey Matkovsky – Vitaliy Krivenko 3:1 (11:6,8:11,11:7,11:9)
18:45 Alexander Lushnya – Vitaly Krohmal 3:1 (11:7,6:11,11:9,11:7)
18:45 Eduard Rubtcov – Maxim Nikolenko 2:3 (9:11,11:8,11:9,4:11,6:11)
19:00 Andrey Regush – Aleksandr Storozhenko 1:3 (11:5,1:11,9:11,4:11)
19:15 Vitaliy Khamurda – Vyacheslav Kovalenko 2:3 (11:7,11:8,6:11,7:11,8:11)
19:30 Aleksandr Storozhenko – Vitaliy Krivenko 1:3 (12:10,5:11,9:11,8:11)
19:45 Rodion Pirvelli – Ruslan Lazebny 3:0 (11:2,11:9,11:6)
20:00 Andrey Regush – Andrey Matkovsky 2:3 (6:11,9:11,11:6,12:10,10:12)
20:15 Vitaliy Khamurda – Ruslan Lazebny 1:3 (11:13,7:11,11:5,6:11)
20:45 Rodion Pirvelli – Vyacheslav Kovalenko 3:2 (13:11,8:11,9:11,11:7,11:2)
20:45 Vitaliy Khorolsky – Andrei Grabsky 1:3 (7:11,5:11,11:3,8:11)
21:00 Dmitriy Belanchik – Sergey Pisklov 0:3 (8:11,10:12,5:11)
21:15 Vitaliy Khamurda – Rodion Pirvelli 1:3 (11:8,3:11,5:11,12:14)
21:15 Lubomir Sheshurak – Alexey Metla 3:2 (11:8,12:10,9:11,8:11,11:8)
21:45 Valerii Kidalov – Artem Tkachenko 0:3 (2:11,5:11,9:11)
21:45 Ruslan Lazebny – Vyacheslav Kovalenko 3:2 (11:13,11:5,8:11,11:7,11:8)
21:45 Vitaliy Khorolsky – Alexey Metla 3:0 (11:4,15:13,12:10)
21:45 Yan Krol – Alexey Goloveshkin 1:3 (6:11,6:11,11:8,5:11)
22:00 Dmitriy Belanchik – Artem Tkachenko 1:3 (8:11,11:8,5:11,6:11)
22:15 Sergey Korobeinik – Dmitrii Derevinskii 2:3 (11:5,11:9,10:12,9:11,6:11)
22:15 Vyacheslav Kovalenko – Vitaliy Khamurda 3:2 (11:8,11:13,14:12,8:11,11:4)
22:15 Lubomir Sheshurak – Andrei Grabsky 3:1 (13:11,11:7,8:11,11:9)
22:45 Valerii Kidalov – Sergey Pisklov 3:1 (6:11,11:5,11:5,11:9)
22:45 Yan Krol – Dmitrii Derevinskii 2:3 (11:8,11:6,6:11,10:12,5:11)
22:45 Vitaliy Khorolsky – Lubomir Sheshurak 3:2 (4:11,11:6,12:10,6:11,12:10)
22:45 Ruslan Lazebny – Rodion Pirvelli 2:3 (11:7,9:11,11:9,9:11,6:11)
23:00 Dmitriy Belanchik – Valerii Kidalov 2:3 (12:10,5:11,11:6,5:11,8:11)
23:15 Alexey Metla – Andrei Grabsky 1:3 (5:11,11:6,9:11,10:12)
23:15 Ruslan Lazebny – Vitaliy Khamurda 3:0 (11:3,11:8,11:5)
23:15 Sergey Korobeinik – Alexey Goloveshkin 3:2 (10:12,11:7,11:8,5:11,11:9)
23:30 Artem Tkachenko – Sergey Pisklov 1:3 (12:10,4:11,9:11,7:11)
23:45 Andrei Grabsky – Vitaliy Khorolsky 2:3 (4:11,11:9,11:3,8:11,8:11)
23:45 Vyacheslav Kovalenko – Rodion Pirvelli 0:3 (7:11,6:11,9:11)
23:45 Yan Krol – Sergey Korobeinik 3:1 (11:6,11:8,7:11,11:6)

Pro League. Czech Republic

Time Players Score
00:00 Vojtech Koubek – Matous Klimenta 1:3 (13:11,9:11,6:11,3:11)
00:00 Marek Roh – Jan Manhal Sr 2:3 (6:11,11:8,9:11,11:5,8:11)
00:15 Lubos Protiva – Josef Silhan 1:3 (13:15,4:11,11:9,7:11)
00:15 Patrik Sturma – Kyryl Darin 1:3 (5:11,5:11,11:8,3:11)
00:15 Tibor Kolenic – Zdenek Kasinski 1:3 (7:11,6:11,11:5,9:11)
00:30 Ivo Kolacek – Petr Sejk 3:1 (11:8,11:3,9:11,11:7)
00:45 David Vrabec – Petr Hisler 3:1 (11:5,11:8,6:11,11:9)
00:45 Jakub Stolfa – Ladislav Linder 3:1 (11:9,10:12,11:8,14:12)
01:15 Jaromir Cernik – Vaclav Hruska Sr. 0:3 (4:11,5:11,9:11)
01:15 Ladislav Havel – Jan Knot 3:2 (11:4,8:11,11:8,9:11,12:10)
01:45 Ladislav Linder – Pavel Fojt 2:3 (8:11,5:11,11:2,11:7,11:13)
01:45 Petr Hisler – Pavel Vilhelm 3:1 (11:9,11:7,6:11,11:5)
02:15 David Vrabec – Jaromir Cernik 3:1 (11:7,11:4,6:11,11:3)
02:30 Jakub Stolfa – Ladislav Havel 2:3 (6:11,11:8,11:4,10:12,6:11)
02:45 Pavel Vilhelm – Vaclav Hruska Sr. 1:3 (11:9,6:11,10:12,5:11)
02:45 Pavel Fojt – Jan Knot 3:2 (11:9,7:11,11:7,10:12,11:7)
03:15 Petr Hisler – Jaromir Cernik 3:0 (11:5,11:8,11:9)
03:30 Ladislav Linder – Ladislav Havel 1:3 (0:11,11:5,7:11,4:11)
03:45 Vaclav Hruska Sr. – David Vrabec 3:0 (11:6,11:6,11:7)
03:45 Jan Knot – Jakub Stolfa 3:2 (11:9,6:11,11:9,8:11,11:7)
04:15 Jaromir Cernik – Pavel Vilhelm 2:3 (12:10,10:12,11:8,8:11,7:11)
04:30 Ladislav Havel – Pavel Fojt 3:0 (11:6,12:10,11:6)
04:45 Jan Knot – Ladislav Linder 3:0 (13:11,11:7,12:10)
04:45 Vaclav Hruska Sr. – Petr Hisler 3:1 (13:11,11:1,7:11,11:8)
05:15 Pavel Vilhelm – David Vrabec 3:1 (12:10,6:11,12:10,13:11)
05:15 Pavel Fojt – Jakub Stolfa 0:3 (3:11,3:11,6:11)
05:45 Jan Knot – Pavel Fojt 2:3 (12:10,4:11,14:12,8:11,5:11)
06:15 Ladislav Havel – Jakub Stolfa 2:3 (9:11,11:6,11:8,3:11,6:11)
08:45 Miroslav Nejedly – Jaromir Vyboch 1:3 (11:9,4:11,3:11,5:11)
08:45 Petr Oliver Korp – Jiri Louda 0:3 (6:11,8:11,12:14)
08:45 Matej Vogel – Milan Smrcek 2:3 (8:11,11:6,4:11,11:7,9:11)
09:00 Dalibor Velky Jr. – Eduard Sionkala 2:3 (10:12,3:11,11:4,11:8,7:11)
09:15 Rostislav Klyuchuk – Ales Bayer 3:0 (11:7,14:12,11:8)
09:15 Ales Krejci – Vaclav Paclik 3:0 (11:4,11:7,11:4)
09:15 Petr Chlad – Tomas Fojtik 3:1 (4:11,11:8,11:7,11:9)
09:15 Daniel Tuma – Rotislav Hasmanda 3:1 (9:11,12:10,12:10,14:12)
09:45 Eduard Sionkala – Petr Chlad 1:3 (8:11,12:14,11:8,6:11)
09:45 Milan Smrcek – Daniel Tuma 0:3 (7:11,7:11,8:11)
09:45 Jiri Louda – Rostislav Klyuchuk 3:0 (13:11,11:3,11:8)
09:45 Jaromir Vyboch – Ales Krejci 1:3 (6:11,16:14,3:11,10:12)
10:15 Rotislav Hasmanda – Matej Vogel 1:3 (11:13,5:11,11:6,9:11)
10:15 Tomas Fojtik – Dalibor Velky Jr. 3:2 (6:11,11:6,6:11,11:3,11:9)
10:15 Ales Bayer – Petr Oliver Korp 2:3 (11:8,9:11,11:3,8:11,9:11)
10:15 Vaclav Paclik – Miroslav Nejedly 0:3 (8:11,7:11,8:11)
10:45 Miroslav Nejedly – Ales Krejci 3:0 (11:9,11:8,12:10)
10:45 Dalibor Velky Jr. – Petr Chlad 1:3 (11:9,7:11,3:11,7:11)
10:45 Petr Oliver Korp – Rostislav Klyuchuk 3:1 (11:7,10:12,11:5,11:9)
10:45 Matej Vogel – Daniel Tuma 1:3 (10:12,12:10,5:11,10:12)
11:15 Jaromir Vyboch – Vaclav Paclik 3:0 (11:6,11:8,11:8)
11:15 Jiri Louda – Ales Bayer 3:1 (11:5,11:6,8:11,11:4)
11:15 Eduard Sionkala – Tomas Fojtik 2:3 (12:10,11:9,5:11,8:11,9:11)
11:15 Milan Smrcek – Rotislav Hasmanda 3:0 (11:5,11:5,11:8)
11:45 Matej Vogel – Rotislav Hasmanda 2:3 (11:6,7:11,8:11,12:10,8:11)
12:00 Eduard Sionkala – Dalibor Velky Jr. 2:3 (9:11,11:3,6:11,11:9,9:11)
12:15 Jiri Louda – Petr Oliver Korp 3:1 (10:12,11:7,13:11,11:6)
12:15 Daniel Tuma – Milan Smrcek 3:1 (12:10,9:11,11:9,12:10)
12:45 Cesta Havrda – Jiri Hnik 3:0 (11:3,11:9,11:9)
12:45 Svatoslav Stempen – Dalibor Kolek 1:3 (9:11,8:11,11:5,5:11)
12:45 Radek Fnukal – Josef Koutnik 3:0 (11:7,11:5,11:9)
12:45 Jan Jablonovsky – Kamil Novak 1:3 (7:11,11:9,9:11,5:11)
13:15 Matej Varcl – Pavel Marx 0:3 (7:11,5:11,8:11)
13:15 Lukas Kantor – Martin Lorenc 3:1 (11:8,11:6,8:11,11:3)
13:15 Tomas Varnushka – Daniel Tuma 3:2 (14:12,8:11,11:2,9:11,13:11)
13:15 Stanislav Hudec – Jan Cernoch 3:1 (7:11,18:16,11:3,11:9)
13:45 Jiri Hnik – Matej Varcl 0:3 (2:11,10:12,10:12)
13:45 Kamil Novak – Tomas Varnushka 1:3 (5:11,11:4,2:11,6:11)
13:45 Josef Koutnik – Stanislav Hudec 0:3 (6:11,4:11,3:11)
13:45 Dalibor Kolek – Lukas Kantor 2:3 (2:11,8:11,12:10,11:6,8:11)
14:15 Jan Cernoch – Radek Fnukal 3:0 (11:9,11:9,11:7)
14:15 Martin Lorenc – Svatoslav Stempen 3:1 (11:3,11:7,8:11,11:6)
14:15 Daniel Tuma – Jan Jablonovsky 1:3 (5:11,12:14,11:7,7:11)
14:15 Pavel Marx – Cesta Havrda 2:3 (3:11,11:6,10:12,11:5,5:11)
14:45 Svatoslav Stempen – Lukas Kantor 1:3 (8:11,6:11,11:6,9:11)
14:45 Jan Jablonovsky – Tomas Varnushka 1:3 (12:10,9:11,2:11,9:11)
14:45 Radek Fnukal – Stanislav Hudec 3:1 (6:11,11:9,11:4,11:7)
14:45 Cesta Havrda – Matej Varcl 0:3 (5:11,9:11,8:11)
15:15 Dalibor Kolek – Martin Lorenc 3:1 (8:11,11:5,11:5,11:9)
15:15 Josef Koutnik – Jan Cernoch 1:3 (11:8,3:11,5:11,7:11)
15:15 Kamil Novak – Daniel Tuma 1:3 (3:11,11:9,7:11,11:13)
15:15 Jiri Hnik – Pavel Marx 0:3 (9:11,4:11,12:14)
16:15 Lukas Kantor – Dalibor Kolek 3:0 (12:10,11:6,11:9)
16:30 Pavel Marx – Matej Varcl 3:2 (11:7,7:11,5:11,11:6,12:10)
16:45 Karel Baros – Radek Mohelnik 3:0 (11:7,11:7,11:7)
16:45 Petr Svoboda – Ludek Pelikan 3:0 (11:7,11:4,11:4)
16:45 Milan Urban – Tomas Holik 3:1 (11:13,13:11,14:12,11:6)
17:00 Tomas Postelt – Eric Maresh 3:2 (11:8,9:11,11:6,9:11,11:8)
17:15 Zdenek Nevrtal – Jiri Hiblbauer 0:3 (6:11,7:11,7:11)
17:15 Dalimil Machander – Petr Zaricky 2:3 (11:8,9:11,7:11,11:4,8:11)
17:15 Rostislav Klyuchuk – Petr Oliver Korp 3:2 (4:11,11:8,11:8,7:11,11:6)
17:30 Lukas Jindrak – Jan Kanera 3:0 (11:6,14:12,11:5)
17:45 Eric Maresh – Lukas Jindrak 1:3 (12:10,5:11,6:11,3:11)
17:45 Radek Mohelnik – Dalimil Machander 2:3 (11:7,3:11,11:7,8:11,7:11)
17:45 Ludek Pelikan – Zdenek Nevrtal 3:1 (11:8,6:11,11:4,11:9)
17:45 Tomas Holik – Rostislav Klyuchuk 2:3 (11:8,8:11,11:8,7:11,7:11)
18:15 Petr Zaricky – Karel Baros 3:2 (4:11,11:6,11:9,8:11,11:8)
18:15 Jiri Hiblbauer – Petr Svoboda 3:1 (11:9,7:11,11:9,11:0)
18:15 Petr Oliver Korp – Milan Urban 3:1 (7:11,11:6,11:6,11:4)
18:30 Jan Kanera – Tomas Postelt 0:3 (6:11,8:11,4:11)
18:45 Karel Baros – Dalimil Machander 1:3 (6:11,8:11,13:11,10:12)
18:45 Petr Svoboda – Zdenek Nevrtal 2:3 (11:6,8:11,6:11,11:8,9:11)
18:45 Milan Urban – Rostislav Klyuchuk 3:2 (11:9,11:5,7:11,7:11,11:7)
19:00 Tomas Postelt – Lukas Jindrak 3:2 (7:11,11:9,11:4,10:12,11:8)
19:15 Ludek Pelikan – Jiri Hiblbauer 3:1 (11:5,11:9,11:13,13:11)
19:15 Radek Mohelnik – Petr Zaricky 0:3 (9:11,3:11,3:11)
19:15 Tomas Holik – Petr Oliver Korp 2:3 (11:5,3:11,9:11,11:1,8:11)
19:30 Eric Maresh – Jan Kanera 0:3 (4:11,4:11,10:12)
20:00 Jan Kanera – Eric Maresh 2:3 (13:11,6:11,11:4,6:11,6:11)
20:15 Jiri Hiblbauer – Ludek Pelikan 1:3 (9:11,11:9,6:11,8:11)
20:15 Petr Zaricky – Dalimil Machander 1:3 (11:9,8:11,9:11,9:11)
20:45 Radek Skala – Bohumil Vozicky 1:3 (11:6,8:11,6:11,9:11)
20:45 Pavel Gireth – Petr Bradac 3:0 (12:10,11:7,11:4)
20:45 Tomas Navrat – Josef Toth 1:3 (11:6,1:11,9:11,7:11)
20:45 Michal Zahradka – Frantisek Pusch 2:3 (11:13,11:6,3:11,11:9,6:11)
21:15 Matous Klimenta – Karel Brozhik 3:1 (11:8,8:11,11:7,11:3)
21:15 Josef Obeslo Jr. – Josef Silhan 0:3 (8:11,5:11,3:11)
21:15 Jaromir Kanok – Daniel Kubos 3:0 (11:6,11:4,13:11)
21:15 Ondrej Kveton – František Kanta 3:0 (11:6,11:6,11:9)
21:45 Bohumil Vozicky – Ondrej Kveton 0:3 (3:11,6:11,10:12)
21:45 Josef Toth – Jaromir Kanok 2:3 (11:8,7:11,11:8,2:11,6:11)
21:45 Petr Bradac – Josef Obeslo Jr. 3:2 (9:11,5:11,11:9,11:8,11:8)
21:45 Frantisek Pusch – Matous Klimenta 3:1 (9:11,11:6,11:4,11:5)
22:15 Karel Brozhik – Michal Zahradka 2:3 (11:8,9:11,11:8,5:11,3:11)
22:15 Daniel Kubos – Tomas Navrat 3:1 (12:10,11:4,7:11,11:9)
22:15 František Kanta – Radek Skala 2:3 (11:3,9:11,11:8,10:12,8:11)
22:30 Josef Silhan – Pavel Gireth 1:3 (11:9,8:11,2:11,8:11)
22:45 Michal Zahradka – Matous Klimenta 0:3 (9:11,10:12,5:11)
22:45 Tomas Navrat – Jaromir Kanok 3:2 (9:11,8:11,11:6,11:2,11:6)
22:45 Pavel Gireth – Josef Obeslo Jr. 3:1 (11:9,12:10,9:11,11:8)
23:00 Radek Skala – Ondrej Kveton 3:1 (11:8,11:9,7:11,11:9)
23:15 Bohumil Vozicky – František Kanta 3:0 (11:7,11:4,11:9)
23:15 Josef Toth – Daniel Kubos 0:3 (4:11,2:11,8:11)
23:15 Frantisek Pusch – Karel Brozhik 3:1 (11:5,9:11,11:6,11:5)
23:15 Petr Bradac – Josef Silhan 3:2 (2:11,11:4,6:11,11:1,11:9)
23:45 Michal Zahradka – Karel Brozhik 2:3 (4:11,11:8,11:9,9:11,8:11)
23:45 Josef Toth – Tomas Navrat 3:2 (6:11,11:8,4:11,11:6,12:10)
23:45 Josef Silhan – Josef Obeslo Jr. 1:3 (10:12,7:11,11:6,10:12)

Setka Cup

Time Players Score
00:00 Nazar Kasianyk – Mykyta Smyrnov 1:3 (12:10,7:11,12:14,7:11)
00:00 Sergey Pitsyk – Andrei Derevyanko 2:3 (11:7,5:11,5:11,11:5,6:11)
00:15 Aleksandr Gomilko – Ryslan Solomko 3:2 (11:6,9:11,12:14,11:8,11:9)
00:30 Vladimir Korobko – Nazariy Sydorak 3:1 (11:8,6:11,11:6,11:6)
00:30 Maxim Balakirev – Roman Bambutsa 2:3 (7:11,7:11,11:7,11:5,7:11)
00:45 Dmytro Rehotun – Timur Karchevsky 3:2 (7:11,5:11,11:6,11:6,11:5)
01:00 Mykola Polysynskyi – Valentin Lobas 1:3 (11:6,5:11,9:11,5:11)
01:00 Mykyta Smyrnov – Alexander Govorunets 3:2 (11:8,9:11,11:8,5:11,11:8)
01:15 Vyacheslav Isakov – Dmitry Lazuryk 3:1 (11:4,11:5,8:11,11:8)
01:30 Viktor Slyozka – Nazar Kasianyk 2:3 (8:11,7:11,11:7,11:8,9:11)
01:30 Sergey Pitsyk – Roman Bambutsa 2:3 (7:11,8:11,11:5,11:6,9:11)
01:45 Aleksandr Gomilko – Timur Karchevsky 2:3 (8:11,11:6,8:11,11:7,6:11)
02:00 Vladimir Korobko – Mykyta Smyrnov 3:1 (13:11,11:6,4:11,11:6)
02:00 Valentin Lobas – Andrei Derevyanko 2:3 (11:9,11:7,7:11,6:11,4:11)
02:15 Dmitry Lazuryk – Ryslan Solomko 3:0 (11:7,15:13,11:8)
02:30 Nazar Kasianyk – Nazariy Sydorak 3:0 (11:8,11:5,11:6)
02:30 Maxim Balakirev – Mykola Polysynskyi 1:3 (5:11,7:11,11:6,9:11)
03:00 Viktor Slyozka – Alexander Govorunets 0:3 (6:11,9:11,6:11)
03:00 Sergey Pitsyk – Valentin Lobas 0:3 (9:11,4:11,10:12)
03:00 Dmytro Rehotun – Vyacheslav Isakov 3:2 (13:11,12:10,10:12,9:11,11:3)
03:15 Aleksandr Gomilko – Dmitry Lazuryk 3:1 (4:11,11:9,14:12,11:5)
03:30 Vladimir Korobko – Nazar Kasianyk 0:3 (9:11,8:11,9:11)
03:30 Mykola Polysynskyi – Roman Bambutsa 2:3 (11:5,10:12,8:11,11:5,11:13)
04:00 Viktor Slyozka – Mykyta Smyrnov 3:0 (11:6,11:3,12:10)
04:00 Maxim Balakirev – Andrei Derevyanko 3:0 (11:9,11:7,13:11)
04:00 Vyacheslav Isakov – Timur Karchevsky 3:2 (11:4,11:9,6:11,9:11,11:6)
04:15 Dmytro Rehotun – Ryslan Solomko 3:1 (11:6,11:8,9:11,11:9)
04:30 Sergey Pitsyk – Mykola Polysynskyi 3:0 (11:9,11:4,11:7)
04:30 Nazariy Sydorak – Alexander Govorunets 2:3 (9:11,10:12,11:4,11:8,8:11)
05:00 Vladimir Korobko – Viktor Slyozka 0:3 (5:11,6:11,6:11)
05:00 Maxim Balakirev – Valentin Lobas 3:1 (8:11,11:5,13:11,11:9)
05:00 Aleksandr Gomilko – Vyacheslav Isakov 3:1 (13:11,8:11,11:5,11:9)
05:00 Aleksandr Gomilko – Dmytro Rehotun 2:3 (4:11,11:5,12:14,11:6,7:11)
05:15 Dmytro Rehotun – Dmitry Lazuryk 1:3 (12:10,6:11,7:11,5:11)
05:30 Nazar Kasianyk – Alexander Govorunets 2:3 (8:11,11:9,11:5,5:11,7:11)
05:30 Roman Bambutsa – Andrei Derevyanko 0:3 (6:11,3:11,5:11)
05:45 Timur Karchevsky – Ryslan Solomko 2:3 (11:8,11:7,7:11,11:13,6:11)
06:00 Sergey Pitsyk – Maxim Balakirev 1:3 (12:10,12:14,7:11,11:13)
06:00 Mykyta Smyrnov – Nazariy Sydorak 0:3 (11:13,2:11,8:11)
06:30 Mykola Polysynskyi – Andrei Derevyanko 1:3 (5:11,7:11,15:13,9:11)
07:00 Vyacheslav Isakov – Ryslan Solomko 2:3 (9:11,1:11,11:9,11:9,5:11)
07:00 Valentin Lobas – Roman Bambutsa 3:0 (11:3,11:3,12:10)
07:15 Nikolay Kulynych – Sergey Govorunets 2:3 (7:11,11:5,14:12,7:11,2:11)
07:30 Dmitry Lazuryk – Timur Karchevsky 2:3 (11:5,5:11,3:11,11:5,9:11)
07:30 Jaroslav Tebenko – Sergey Prus 3:1 (11:3,16:14,9:11,11:5)
07:30 Ilya Valchuk – Vladimir Sedin 2:3 (12:10,8:11,8:11,11:5,9:11)
07:45 Orest Melnik – Vladimir Chulanov 3:1 (11:9,9:11,13:11,11:9)
08:00 Vladyslav-Ivan Sheremeta – Andrey Guchok 3:0 (11:4,11:8,11:6)
08:00 Serhii Chuliukov – Andrii Homylko 0:3 (7:11,4:11,3:11)
08:00 Anatoly Minenko – Sergey Solomko 1:3 (11:5,10:12,7:11,5:11)
08:00 Aleksandr Ivchuk – Ivan Fedorishin 3:2 (7:11,10:12,11:6,11:3,12:10)
08:15 Rostyslav Fylypiv – Sergey Govorunets 0:3 (7:11,9:11,5:11)
08:25 Anatoliy Dulich – Roman Konkulovskyi 3:1 (9:11,11:6,11:9,11:9)
08:30 Vladimir Melnikov – Sergei Semenec 3:2 (10:12,11:5,5:11,13:11,11:3)
08:30 Aleksandr Zhirnov – Valeriy Merzlikin 3:0 (11:8,11:3,11:9)
08:30 Evgeniy Bielokon – Aleksandr Melashenko 1:3 (12:10,8:11,5:11,9:11)
08:45 Pavel Volkov – Yevhen Samofal 3:1 (11:9,11:9,8:11,11:9)
08:50 Nikolay Kulynych – Orest Melnik 0:3 (10:12,7:11,9:11)
09:00 Jaroslav Tebenko – Andrey Guchok 3:1 (11:13,11:6,11:4,11:7)
09:00 Andrey Peretyatko – Dmitriy Pereyaslovsky 0:3 (10:12,7:11,4:11)
09:00 Ilya Valchuk – Ivan Fedorishin 3:2 (11:3,10:12,11:3,9:11,11:8)
09:00 Vadim Kucheryaviy – Konstantin Klimenko 3:2 (5:11,11:13,11:9,11:7,11:6)
09:15 Konstantin Grinenko – Vitaliy Kobets 3:0 (11:9,11:9,11:4)
09:15 Filip Vesely – Tomas Hrstka 3:2 (11:7,9:11,12:10,9:11,11:5)
09:15 Tomas Trubacik – Martin Pupik 2:3 (6:11,11:4,13:11,6:11,9:11)
09:20 Rostyslav Fylypiv – Vladimir Chulanov 1:3 (12:14,13:11,5:11,8:11)
09:25 Roman Konkulovskyi – Sergey Prus 2:3 (11:4,4:11,4:11,16:14,9:11)
09:30 Anatoly Minenko – Sergei Semenec 2:3 (9:11,11:3,7:11,11:9,9:11)
09:30 Serhii Chuliukov – Aleksandr Melashenko 1:3 (11:7,10:12,9:11,6:11)
09:30 Valeriy Merzlikin – Vladimir Sedin 3:2 (10:12,5:11,11:7,11:5,11:8)
09:45 Yevgeniy Sokoltsov – Borys Kostuk 3:2 (11:4,10:12,9:11,11:9,11:2)
09:50 Orest Melnik – Sergey Govorunets 1:3 (10:12,11:8,8:11,7:11)
09:55 Vladyslav-Ivan Sheremeta – Anatoliy Dulich 3:1 (4:11,11:3,11:8,11:3)
10:00 Dmitriy Pereyaslovsky – Andrii Homylko 3:2 (11:5,9:11,11:2,6:11,11:7)
10:00 Aleksandr Ivchuk – Aleksandr Zhirnov 3:2 (11:8,8:11,8:11,13:11,13:11)
10:00 Konstantin Klimenko – Sergey Solomko 3:1 (11:2,11:9,3:11,11:9)
10:00 Kristian Doubek – Daniil Leshchenko 3:1 (16:14,10:12,11:9,11:4)
10:15 Nikolay Kulynych – Vladimir Chulanov 1:3 (5:11,11:8,9:11,8:11)
10:15 Pavel Volkov – Vitaliy Kobets 3:2 (7:11,11:4,11:8,11:13,11:8)
10:25 Jaroslav Tebenko – Roman Konkulovskyi 1:3 (11:6,9:11,7:11,9:11)
10:30 Vladimir Melnikov – Vadim Kucheryaviy 3:0 (14:12,11:4,11:9)
10:30 Ilya Valchuk – Valeriy Merzlikin 3:1 (7:11,11:4,12:10,11:7)
10:30 Evgeniy Bielokon – Andrey Peretyatko 2:3 (9:11,9:11,11:6,12:10,5:11)
10:45 Borys Kostuk – Yevhen Samofal 0:3 (9:11,10:12,3:11)
10:45 Kristian Doubek – Martin Pupik 3:0 (13:11,11:8,11:2)
10:50 Rostyslav Fylypiv – Orest Melnik 3:2 (9:11,8:11,11:8,11:8,11:7)
11:00 Anatoly Minenko – Konstantin Klimenko 0:3 (9:11,6:11,8:11)
11:00 Aleksandr Zhirnov – Ivan Fedorishin 0:3 (6:11,8:11,9:11)
11:00 Anatoliy Dulich – Andrey Guchok 3:2 (11:7,6:11,11:8,6:11,11:8)
11:00 Serhii Chuliukov – Dmitriy Pereyaslovsky 2:3 (11:7,6:11,12:10,8:11,5:11)
11:15 Tomas Trubacik – Daniil Leshchenko 1:3 (5:11,1:11,12:10,10:12)
11:15 Konstantin Grinenko – Yevgeniy Sokoltsov 2:3 (8:11,11:6,8:11,11:4,6:11)
11:15 Filip Vesely – Miroslav Hrncal 2:3 (11:9,3:11,11:6,5:11,4:11)
11:30 Vadim Kucheryaviy – Sergei Semenec 0:3 (8:11,9:11,11:13)
11:30 Aleksandr Ivchuk – Vladimir Sedin 2:3 (11:5,7:11,9:11,11:6,9:11)
11:30 Vladimir Chulanov – Sergey Govorunets 3:2 (6:11,6:11,12:10,11:8,11:9)
11:30 Vladyslav-Ivan Sheremeta – Sergey Prus 3:0 (11:9,15:13,11:9)
11:30 Andrey Peretyatko – Aleksandr Melashenko 1:3 (8:11,13:11,6:11,4:11)
11:45 Rostyslav Fylypiv – Nikolay Kulynych 3:1 (11:9,11:7,2:11,11:8)
11:45 Pavel Volkov – Borys Kostuk 1:3 (8:11,3:11,11:8,10:12)
11:45 Mikhail Taranko – Tomas Hrstka 2:3 (10:12,8:11,11:3,11:4,10:12)
11:45 Jaroslav Tebenko – Anatoliy Dulich 3:1 (12:10,11:7,5:11,11:7)
12:00 Evgeniy Bielokon – Andrii Homylko 1:3 (11:8,2:11,11:13,7:11)
12:00 Vladimir Melnikov – Sergey Solomko 3:0 (11:8,11:7,11:8)
12:00 Ilya Valchuk – Aleksandr Zhirnov 1:3 (8:11,11:7,8:11,12:14)
12:15 Yevgeniy Sokoltsov – Vitaliy Kobets 3:0 (11:9,14:12,11:7)
12:15 Kristian Doubek – Tomas Trubacik 1:3 (8:11,11:7,4:11,7:11)
12:15 Vladyslav-Ivan Sheremeta – Roman Konkulovskyi 3:2 (11:5,11:7,10:12,4:11,11:2)
12:30 Aleksandr Ivchuk – Valeriy Merzlikin 3:0 (11:9,11:9,11:9)
12:30 Anatoly Minenko – Vadim Kucheryaviy 3:1 (10:12,11:2,12:10,11:4)
12:30 Serhii Chuliukov – Andrey Peretyatko 1:3 (8:11,11:9,7:11,7:11)
12:30 Sergey Govorunets – Vladimir Chulanov 3:0 (11:6,11:4,11:7)
12:30 Tomas Hrstka – Filip Vesely 1:3 (6:11,11:9,3:11,15:17)
12:45 Martin Pupik – Daniil Leshchenko 1:3 (11:5,8:11,3:11,3:11)
12:45 Konstantin Grinenko – Yevhen Samofal 2:3 (11:7,11:8,13:15,5:11,10:12)
12:45 Andrey Guchok – Sergey Prus 2:3 (10:12,11:9,7:11,12:10,9:11)
12:45 Ivan Fedorishin – Vladimir Sedin 3:2 (11:8,11:13,12:10,6:11,11:6)
13:00 Orest Melnik – Rostyslav Fylypiv 3:1 (10:12,11:5,11:8,11:6)
13:00 Evgeniy Bielokon – Dmitriy Pereyaslovsky 2:3 (11:3,4:11,11:8,6:11,8:11)
13:00 Mikhail Taranko – Miroslav Hrncal 3:2 (2:11,11:8,12:10,2:11,11:8)
13:00 Vladimir Melnikov – Konstantin Klimenko 2:3 (13:11,8:11,2:11,11:7,8:11)
13:00 Stefan Jakimenko – Oleg Ponomarenko 2:3 (12:10,11:8,6:11,9:11,7:11)
13:15 Martin Kubat – Jan Sucik 3:2 (9:11,11:9,3:11,11:8,11:5)
13:30 Jaroslav Tebenko – Vladyslav-Ivan Sheremeta 3:0 (11:5,11:4,11:8)
13:30 Sergei Semenec – Sergey Solomko 1:3 (9:11,8:11,11:9,6:11)
13:30 Vadim Semenenko – Alexander Brizhevaty 3:1 (11:9,11:8,9:11,11:5)
13:30 Pavel Volkov – Yevgeniy Sokoltsov 3:2 (6:11,8:11,11:9,12:10,11:7)
13:30 Aleksandr Melashenko – Andrii Homylko 3:2 (4:11,11:9,11:6,6:11,11:4)
13:45 Ilya Valchuk – Aleksandr Ivchuk 1:3 (7:11,11:4,7:11,9:11)
13:45 Konstantin Grinenko – Borys Kostuk 0:3 (6:11,6:11,4:11)
13:45 Martin Pupik – Tomas Trubacik 3:1 (11:5,9:11,11:3,12:10)
13:45 Anatoliy Dulich – Sergey Prus 3:2 (6:11,13:11,11:13,11:8,11:9)
14:00 Valeriy Shepil – Konstantin Tsoy 3:0 (11:5,11:7,11:5)
14:00 Tomas Lukes – Vaclav Soutner 0:3 (5:11,4:11,10:12)
14:00 Anatoly Minenko – Vladimir Melnikov 3:0 (11:7,11:9,12:10)
14:00 Serhii Chuliukov – Evgeniy Bielokon 0:3 (9:11,8:11,3:11)
14:00 Aleksandr Zhirnov – Vladimir Sedin 1:3 (9:11,9:11,11:8,4:11)
14:15 Martin Kubat – Vaclav Soutner 0:3 (6:11,4:11,7:11)
14:15 Vitaliy Kobets – Yevhen Samofal 2:3 (11:8,11:7,10:12,7:11,10:12)
14:15 Daniil Leshchenko – Kristian Doubek 2:3 (11:7,8:11,9:11,11:9,5:11)
14:15 Valeriy Merzlikin – Ivan Fedorishin 0:3 (4:11,8:11,10:12)
14:30 Vadim Kucheryaviy – Sergey Solomko 0:3 (7:11,2:11,4:11)
14:30 Stefan Jakimenko – Alexander Brizhevaty 1:3 (13:11,9:11,8:11,9:11)
14:30 Roman Konkulovskyi – Andrey Guchok 2:3 (4:11,11:3,11:7,6:11,2:11)
14:30 Andrey Peretyatko – Andrii Homylko 2:3 (11:5,11:5,12:14,5:11,7:11)
14:45 Tomas Lukes – Jan Sucik 3:0 (11:6,11:8,12:10)
14:45 Pavel Volkov – Konstantin Grinenko 1:3 (8:11,8:11,11:9,3:11)
14:45 Dmitry Kunchurov – Oleg Lutsyk 0:3 (5:11,6:11,5:11)
14:45 Nazar Danilyuk – Oleg Bindas 3:0 (13:11,11:9,11:8)
15:00 Dmitriy Pereyaslovsky – Aleksandr Melashenko 3:1 (6:11,11:2,11:9,11:6)
15:00 Konstantin Klimenko – Sergei Semenec 1:3 (8:11,8:11,11:6,5:11)
15:00 Viktor Slyozka – Peter Celik 3:0 (11:7,11:7,11:9)
15:00 Konstantin Tsoy – Oleg Ponomarenko 0:3 (4:11,9:11,7:11)
15:00 Martin Kubat – Tomas Lukes 2:3 (11:2,12:10,9:11,12:14,10:12)
15:15 Yevgeniy Sokoltsov – Yevhen Samofal 1:3 (12:10,7:11,13:15,10:12)
15:15 Michael Kistechko – Oleg Pavliuk 2:3 (13:11,9:11,11:6,7:11,9:11)
15:15 Vladislav Stukalov – Oleg Urenev 2:3 (11:3,11:8,6:11,6:11,9:11)
15:30 Andrei Derevyanko – Roman Bambutsa 2:3 (8:11,11:6,11:6,4:11,8:11)
15:30 Vadim Semenenko – Valeriy Shepil 1:3 (6:11,14:12,5:11,3:11)
15:45 Vaclav Soutner – Jan Sucik 2:3 (11:5,11:5,10:12,5:11,9:11)
15:45 Borys Kostuk – Vitaliy Kobets 2:3 (7:11,11:5,10:12,11:7,6:11)
15:50 Denis Pesternikov – Oleg Bindas 0:3 (7:11,5:11,12:14)
16:00 Vladimir Kononihin – Oleg Lutsyk 2:3 (11:7,9:11,3:11,11:7,5:11)
16:00 Nazariy Sydorak – Peter Celik 3:1 (8:11,13:11,11:7,11:9)
16:00 Stefan Jakimenko – Konstantin Tsoy 3:1 (6:11,11:4,11:9,11:6)
16:15 Nazar Danilyuk – Michael Kistechko 3:2 (8:11,11:8,11:1,9:11,11:5)
16:15 Jan Sucik – Martin Kubat 0:3 (10:12,8:11,9:11)
16:15 Timur Karchevsky – Dmitry Lazuryk 1:3 (7:11,12:14,13:11,6:11)
16:30 Dmitry Kunchurov – Vladislav Stukalov 1:3 (11:7,4:11,8:11,4:11)
16:30 Valeriy Shepil – Alexander Brizhevaty 3:1 (11:7,3:11,11:5,11:6)
16:45 Yuri Kolesnik – Vyacheslav Isakov 3:0 (12:10,11:6,11:4)
16:45 Vaclav Soutner – Tomas Lukes 0:3 (9:11,8:11,6:11)
16:45 Denis Pesternikov – Oleg Pavliuk 2:3 (11:2,6:11,11:6,7:11,7:11)
16:45 Nazariy Sydorak – Mykyta Smyrnov 1:3 (11:4,9:11,7:11,4:11)
17:00 Vadim Semenenko – Oleg Ponomarenko 1:3 (11:7,8:11,6:11,3:11)
17:00 Vladimir Kononihin – Oleg Urenev 3:1 (5:11,13:11,11:9,11:4)
17:05 Andrei Derevyanko – Valentin Lobas 2:3 (11:13,10:12,12:10,11:9,8:11)
17:15 Dominik Marasek – Petr Provaznik 3:0 (11:9,11:6,11:8)
17:15 Vladislav Stukalov – Oleg Lutsyk 3:1 (11:7,11:6,9:11,12:10)
17:15 Michael Kistechko – Oleg Bindas 1:3 (5:11,13:11,10:12,10:12)
17:15 Nazar Kasianyk – Peter Celik 3:2 (5:11,11:8,8:11,12:10,11:5)
17:15 Ryslan Solomko – Andrey Matushenko 3:2 (10:12,13:11,2:11,11:9,11:6)
17:30 Stefan Jakimenko – Valeriy Shepil 3:1 (11:7,12:10,11:13,11:9)
17:45 Nazar Danilyuk – Oleg Pavliuk 2:3 (12:10,11:4,6:11,13:15,12:14)
17:45 Josef Sykora – David Brichacek 2:3 (11:6,3:11,8:11,11:9,10:12)
17:45 Timur Karchevsky – Vyacheslav Isakov 1:3 (6:11,12:10,4:11,7:11)
18:00 Dmitry Kunchurov – Oleg Urenev 1:3 (9:11,12:10,7:11,6:11)
18:00 Vadim Semenenko – Konstantin Tsoy 0:3 (9:11,8:11,4:11)
18:15 Nazariy Sydorak – Nazar Kasianyk 1:3 (7:11,11:4,7:11,4:11)
18:15 Andrey Matushenko – Dmitry Lazuryk 3:0 (11:9,11:9,11:7)
18:15 Dominik Marasek – David Brichacek 3:2 (8:11,13:11,3:11,11:8,11:5)
18:30 Vladimir Kononihin – Vladislav Stukalov 2:3 (12:10,7:11,11:5,10:12,12:14)
18:30 Denis Pesternikov – Michael Kistechko 3:2 (11:9,11:3,8:11,9:11,11:5)
18:30 Andrei Derevyanko – Mykola Polysynskyi 2:3 (11:8,11:7,8:11,7:11,9:11)
18:30 Alexander Brizhevaty – Oleg Ponomarenko 3:0 (11:8,16:14,11:3)
18:45 Josef Sykora – Petr Provaznik 3:0 (11:8,11:1,11:6)
18:45 Mykyta Smyrnov – Peter Celik 1:3 (13:11,9:11,9:11,10:12)
18:45 Yuri Kolesnik – Ryslan Solomko 3:1 (14:12,11:6,4:11,11:6)
18:45 Oleg Pavliuk – Oleg Bindas 0:3 (13:15,5:11,8:11)
19:00 Stefan Jakimenko – Vadim Semenenko 3:0 (11:7,11:5,11:7)
19:00 Oleg Urenev – Oleg Lutsyk 3:2 (9:11,3:11,11:9,11:8,11:7)
19:15 Dominik Marasek – Josef Sykora 3:0 (13:11,11:8,13:11)
19:15 Denis Pesternikov – Nazar Danilyuk 0:3 (10:12,7:11,9:11)
19:15 Nazariy Sydorak – Viktor Slyozka 0:3 (4:11,6:11,8:11)
19:15 Timur Karchevsky – Andrey Matushenko 3:2 (10:12,11:8,8:11,11:8,19:17)
19:15 Vladimir Kononihin – Dmitry Kunchurov 2:3 (10:12,11:9,11:9,9:11,7:11)
19:30 Valeriy Shepil – Oleg Ponomarenko 3:2 (12:10,6:11,13:11,8:11,11:8)
19:45 Ryslan Solomko – Vyacheslav Isakov 1:3 (11:13,11:6,8:11,10:12)
20:00 Konstantin Tsoy – Alexander Brizhevaty 0:3 (13:15,3:11,9:11)
20:00 Andrei Derevyanko – Maxim Balakirev 3:1 (9:11,11:9,13:11,11:8)
20:00 Oleg Pavliuk – Denis Pesternikov 1:3 (10:12,11:7,6:11,8:11)
20:15 Oleg Urenev – Vladislav Stukalov 1:3 (8:11,5:11,11:3,6:11)
20:15 Yuri Kolesnik – Dmitry Lazuryk 3:1 (8:11,12:10,11:5,11:6)
20:15 Nazar Kasianyk – Viktor Slyozka 2:3 (11:9,11:9,4:11,7:11,9:11)
20:15 Oleg Bindas – Nazar Danilyuk 2:3 (6:11,5:11,14:12,11:9,9:11)
20:45 Oleg Lutsyk – Dmitry Kunchurov 3:1 (9:11,11:7,11:7,11:5)
21:15 Yuri Kolesnik – Andrey Matushenko 2:3 (12:10,5:11,6:11,11:7,9:11)
21:15 Andrei Derevyanko – Sergey Pitsyk 1:3 (11:9,6:11,7:11,9:11)
22:15 Timur Karchevsky – Yuri Kolesnik 3:2 (7:11,12:10,11:8,8:11,11:3)
22:45 Ryslan Solomko – Dmitry Lazuryk 3:2 (9:11,11:6,6:11,12:10,11:6)
23:00 Sergey Rak – Stanislav Nikolenko 3:0 (12:10,14:12,11:8)
23:15 Vitaly Boyko – Denis Valenda 2:3 (11:4,11:7,9:11,9:11,9:11)
23:15 Andrey Matushenko – Vyacheslav Isakov 1:3 (11:6,8:11,11:13,9:11)

Setka Cup. Moldova

Time Players Score
00:00 Filip Melnic – Ilarion Mokryak 3:1 (4:11,11:8,11:7,11:5)
00:30 Vitaly Pleskach – Valerii Cocervei 0:3 (8:11,10:12,9:11)
01:00 Filip Melnic – Vitaly Pleskach 3:1 (11:5,9:11,11:2,12:10)
01:30 Ilarion Mokryak – Valerii Cocervei 2:3 (1:11,11:8,11:8,9:11,7:11)
02:15 Ilarion Mokryak – Vitaly Pleskach 3:2 (10:12,12:10,4:11,11:2,11:6)
02:45 Valerii Cocervei – Filip Melnic 3:1 (6:11,11:6,11:9,11:9)
03:30 Fiodor Ghimp – Leonid Kalev 1:3 (6:11,14:16,11:7,6:11)
04:00 Serhey Zop – Leonid Kalev 2:3 (11:9,11:7,11:13,7:11,7:11)
04:30 Fiodor Ghimp – Aurel Meriacri 1:3 (10:12,9:11,12:10,10:12)
05:00 Serhey Zop – Fiodor Ghimp 1:3 (6:11,5:11,12:10,7:11)
05:30 Leonid Kalev – Aurel Meriacri 3:1 (12:10,7:11,11:4,11:4)
06:10 Aurel Meriacri – Serhey Zop 1:3 (9:11,5:11,11:8,9:11)
06:40 Leonid Kalev – Fiodor Ghimp 1:3 (7:11,8:11,11:8,10:12)
15:00 Ihor Kovik – Grigoriy Kraynyukov 2:3 (11:9,14:16,7:11,12:10,7:11)
15:30 Igor Nizioc – Bogdan Didenco 3:0 (11:7,11:5,11:1)
16:00 Ihor Kovik – Bogdan Didenco 0:3 (10:12,7:11,6:11)
16:30 Igor Nizioc – Grigoriy Kraynyukov 3:2 (11:0,11:6,5:11,8:11,11:8)
17:00 Ihor Kovik – Igor Nizioc 0:3 (10:12,12:14,9:11)
17:30 Bogdan Didenco – Grigoriy Kraynyukov 3:1 (11:13,11:9,12:10,11:4)
18:00 Grigoriy Kraynyukov – Ihor Kovik 0:3 (7:11,4:11,8:11)
18:30 Bogdan Didenco – Igor Nizioc 3:2 (11:5,4:11,7:11,11:8,11:5)
19:00 Igor Cioclea M. – Adrian Dediu 3:2 (11:13,13:15,13:11,11:8,16:14)
19:30 Aleksey Titov – Sergiu Braguta 1:3 (9:11,11:8,6:11,9:11)
20:00 Igor Cioclea M. – Sergiu Braguta 3:1 (11:4,11:3,6:11,11:3)
20:30 Aleksey Titov – Adrian Dediu 1:3 (8:11,6:11,14:12,7:11)
21:00 Igor Cioclea M. – Aleksey Titov 3:1 (9:11,11:9,11:7,11:8)
21:30 Sergiu Braguta – Adrian Dediu 0:3 (9:11,12:14,5:11)
22:00 Sergiu Braguta – Aleksey Titov 2:3 (12:10,7:11,12:10,6:11,7:11)
22:30 Adrian Dediu – Igor Cioclea M. 1:3 (3:11,6:11,11:8,7:11)
23:00 Maksim Unguryan – Ivan Dubchak 3:0 (11:8,11:7,11:8)
23:30 Serhey Mischenko – Denis Burenok 3:0 (11:8,11:5,11:8)

Armenia. ITT Cup. Group B

Time Players Score
00:00 Gevorg Baghdasaryan – Davit Gevorgyan 3:0 (11:7,11:8,11:4)
00:20 Khachik Tsaturyan – Sargis Karapetyan 1:3 (10:12,11:9,4:11,14:16)
00:40 Gevorg Baghdasaryan – Sargis Karapetyan 3:1 (6:11,11:1,12:10,11:6)
01:00 Khachik Tsaturyan – Davit Gevorgyan 2:3 (13:15,11:9,8:11,11:9,2:11)
01:20 Gevorg Baghdasaryan – Khachik Tsaturyan 3:1 (9:11,11:4,12:10,11:9)
01:40 Sargis Karapetyan – Davit Gevorgyan 1:3 (11:5,2:11,7:11,2:11)
02:00 Davit Gevorgyan – Gevorg Baghdasaryan 0:3 (4:11,9:11,9:11)
02:20 Sargis Karapetyan – Khachik Tsaturyan 3:0 (11:8,11:7,11:6)
02:40 Sargis Karapetyan – Gevorg Baghdasaryan 1:3 (11:8,5:11,11:13,8:11)
03:00 Davit Gevorgyan – Khachik Tsaturyan 3:0 (11:2,11:9,11:7)
03:20 Khachik Tsaturyan – Gevorg Baghdasaryan 2:3 (11:8,7:11,12:10,8:11,10:12)
04:20 Davit Gevorgyan – Sargis Karapetyan 1:3 (7:11,6:11,11:9,8:11)
16:00 Hrayr Soghomonyan – Andranik Sahakyan 0:3 (9:11,9:11,8:11)
16:20 Davit Mirzoyan – Murad Asatryan 0:3 (3:11,4:11,2:11)
16:40 Hrayr Soghomonyan – Murad Asatryan 0:3 (3:11,5:11,5:11)
17:00 Davit Mirzoyan – Andranik Sahakyan 0:3 (10:12,7:11,0:11)
17:20 Hrayr Soghomonyan – Davit Mirzoyan 3:1 (11:8,11:4,8:11,11:8)
17:40 Murad Asatryan – Andranik Sahakyan 3:0 (11:8,11:3,15:13)
18:00 Andranik Sahakyan – Hrayr Soghomonyan 3:0 (11:7,11:6,11:7)
18:20 Murad Asatryan – Davit Mirzoyan 3:0 (11:3,11:7,11:0)
18:40 Murad Asatryan – Hrayr Soghomonyan 3:0 (11:4,11:2,11:5)
19:00 Andranik Sahakyan – Davit Mirzoyan 3:0 (11:6,11:7,11:4)
19:20 Davit Mirzoyan – Hrayr Soghomonyan 2:3 (7:11,12:10,11:9,10:12,9:11)
20:20 Andranik Sahakyan – Murad Asatryan 0:3 (6:11,13:15,6:11)
21:00 Davit Vardanyan – Murad Asatryan 1:3 (11:6,8:11,5:11,4:11)
21:40 Davit Vardanyan – Davit Mirzoyan 3:0 (11:5,11:5,11:7)
22:30 Hrayr Soghomonyan – Davit Vardanyan 2:3 (11:8,12:14,12:10,4:11,7:11)
23:20 Davit Vardanyan – Andranik Sahakyan 3:1 (11:5,11:8,6:11,11:8)

Armenia. ITT Cup. Group C

Time Players Score
00:00 Arman Sahakyan – Edgar Aghumyan 2:3 (6:11,11:8,11:13,11:9,7:11)
00:20 Drastamad Jokaklian – Nerses Mazmanyan 2:3 (4:11,11:7,11:8,5:11,10:12)
00:40 Armen Darbinyan – Ararat Petrosyan 3:0 (11:6,11:7,11:4)
01:00 Arman Sahakyan – Nerses Mazmanyan 3:0 (11:6,11:8,11:9)
01:20 Edgar Aghumyan – Ararat Petrosyan 3:2 (8:11,11:4,8:11,11:4,11:5)
01:40 Drastamad Jokaklian – Armen Darbinyan 0:3 (7:11,4:11,6:11)
02:00 Arman Sahakyan – Ararat Petrosyan 3:0 (11:8,11:6,11:8)
02:20 Nerses Mazmanyan – Armen Darbinyan 0:3 (9:11,4:11,9:11)
02:40 Edgar Aghumyan – Drastamad Jokaklian 3:1 (11:5,11:5,8:11,11:9)
03:00 Arman Sahakyan – Armen Darbinyan 1:3 (7:11,3:11,11:9,12:14)
03:20 Ararat Petrosyan – Drastamad Jokaklian 2:3 (8:11,10:12,11:6,11:8,6:11)
04:20 Nerses Mazmanyan – Edgar Aghumyan 3:1 (11:4,11:5,9:11,13:11)
04:40 Arman Sahakyan – Drastamad Jokaklian 3:0 (11:5,11:4,11:6)
05:00 Armen Darbinyan – Edgar Aghumyan 3:1 (11:9,8:11,11:6,11:8)
05:20 Ararat Petrosyan – Nerses Mazmanyan 1:3 (9:11,8:11,11:9,5:11)
05:40 Edgar Aghumyan – Arman Sahakyan 3:1 (8:11,11:9,11:4,11:6)
06:00 Nerses Mazmanyan – Drastamad Jokaklian 3:1 (11:7,14:12,7:11,11:7)
06:20 Ararat Petrosyan – Armen Darbinyan 0:3 (6:11,5:11,5:11)
06:40 Nerses Mazmanyan – Arman Sahakyan 1:3 (4:11,7:11,11:9,8:11)
07:00 Ararat Petrosyan – Edgar Aghumyan 1:3 (6:11,6:11,11:9,4:11)
07:20 Armen Darbinyan – Drastamad Jokaklian 3:0 (11:1,11:5,11:7)
07:40 Ararat Petrosyan – Arman Sahakyan 0:3 (7:11,4:11,10:12)

Slovakia. ITT Cup

Time Players Score
00:00 Michal Szatmari – Ladislav Janos 3:2 (11:7,13:15,8:11,11:7,12:10)
00:30 Stefan Danisek – Zachar Michal 3:1 (11:3,11:2,7:11,11:7)
09:00 Alexander Valuch – Peter Kucko 3:0 (12:10,11:8,11:5)
09:30 Filip Radovic – Filip Radulovic 1:3 (11:9,9:11,7:11,6:11)
10:00 Peter Kucko – Filip Radulovic 1:3 (11:9,7:11,12:14,6:11)
10:30 Alexander Valuch – Filip Radovic 3:2 (12:10,7:11,8:11,11:6,11:4)
11:00 Filip Radovic – Peter Kucko 3:1 (8:11,11:7,11:9,12:10)
11:30 Filip Radulovic – Alexander Valuch 0:3 (7:11,6:11,3:11)
12:40 Alexander Valuch – Filip Radulovic 3:0 (12:10,11:7,11:7)
13:30 Peter Behun – Miroslav Obernauer 3:2 (11:13,10:12,11:9,11:1,11:6)
13:45 Lubomir Cvenga – Miroslav Obernauer 3:1 (11:4,8:11,11:8,11:7)
14:15 Jan Supka – Peter Behun 2:3 (11:13,13:11,11:5,9:11,8:11)
15:00 Peter Behun – Lubomir Cvenga 0:3 (3:11,9:11,8:11)
15:15 Miroslav Obernauer – Jan Supka 0:3 (9:11,4:11,8:11)
16:15 Lubomir Cvenga – Jan Supka 3:0 (11:8,12:10,11:3)
16:45 Kassay Andrej – Robert Valuch Jr. 3:0 (11:9,11:5,11:7)
17:15 Dalibor Diko – Filip Delincak 1:3 (6:11,11:7,2:11,7:11)
17:45 Robert Valuch Jr. – Filip Delincak 0:3 (9:11,9:11,9:11)
18:15 Kassay Andrej – Dalibor Diko 3:1 (11:9,5:11,11:8,11:8)
18:45 Dalibor Diko – Robert Valuch Jr. 3:0 (11:9,11:6,11:5)
19:15 Filip Delincak – Kassay Andrej 3:1 (13:11,6:11,11:6,11:3)
21:00 Peter Veternik – Dalibor Diko 0:3 (6:11,7:11,5:11)
21:30 Robert Valuch Jr. – Kassay Andrej 1:3 (8:11,5:11,11:2,6:11)
21:45 Dalibor Diko – Kassay Andrej 3:1 (11:8,9:11,11:4,12:10)
22:15 Peter Veternik – Robert Valuch Jr. 0:3 (7:11,6:11,8:11)
22:45 Robert Valuch Jr. – Dalibor Diko 3:2 (8:11,6:11,11:7,11:4,11:8)
23:30 Kassay Andrej – Peter Veternik 3:2 (9:11,11:2,8:11,11:4,11:3)

Czech Republic. ITT Cup

Time Players Score
00:00 Vaclav Hejda Jr. – Milos Frydl 3:2 (12:10,8:11,11:6,10:12,11:5)
00:30 Ondrej Konvalinka – Ondrej Fiklik 3:2 (10:12,11:4,11:7,9:11,11:1)
01:40 Ondrej Fiklik – Ondrej Konvalinka 1:3 (9:11,12:10,5:11,11:13)
10:00 Radek Muller – Lukas Adamec 2:3 (11:5,11:9,9:11,4:11,2:11)
10:30 Bohuslav Budik – Tomas Hlavsa 3:1 (11:7,9:11,11:8,15:13)
11:00 Lukas Adamec – Tomas Hlavsa 2:3 (3:11,12:10,11:2,9:11,1:11)
11:30 Radek Muller – Bohuslav Budik 1:3 (5:11,4:11,11:6,3:11)
12:00 Bohuslav Budik – Lukas Adamec 1:3 (11:7,7:11,6:11,9:11)
12:30 Tomas Hlavsa – Radek Muller 2:3 (12:10,11:9,3:11,4:11,9:11)
14:00 Tomas Cerveny – Matej Fausek 3:0 (13:11,11:6,11:6)
14:30 Filip Jakubsky – Vaclav Hejda Sr 2:3 (11:9,5:11,11:7,9:11,9:11)
15:00 Matej Fausek – Vaclav Hejda Sr 0:3 (4:11,10:12,6:11)
15:30 Tomas Cerveny – Filip Jakubsky 3:2 (14:12,11:8,8:11,4:11,14:12)
16:00 Filip Jakubsky – Matej Fausek 2:3 (11:8,11:7,12:14,2:11,9:11)
16:30 Vaclav Hejda Sr – Tomas Cerveny 3:1 (12:10,7:11,11:8,12:10)
17:10 Matej Fausek – Filip Jakubsky 3:1 (11:8,3:11,14:12,11:9)
18:00 Jiri Volek – Milan Dvorak 0:3 (4:11,8:11,9:11)
18:30 Vlastimil Kolar – Jiri Cerny 0:3 (7:11,5:11,8:11)
19:00 Milan Dvorak – Jiri Cerny 1:3 (4:11,5:11,11:9,8:11)
19:30 Jiri Volek – Vlastimil Kolar 0:3 (5:11,4:11,8:11)
20:00 Vlastimil Kolar – Milan Dvorak 3:0 (11:6,17:15,11:6)
20:30 Jiri Cerny – Jiri Volek 3:1 (11:9,11:8,4:11,11:4)
21:10 Milan Dvorak – Jiri Volek 2:3 (11:13,7:11,11:4,11:6,8:11)
21:40 Jiri Cerny – Vlastimil Kolar 2:3 (6:11,11:5,4:11,11:9,4:11)
22:00 Petr Silhan – Filip Jakubsky 3:2 (6:11,11:5,10:12,11:9,11:7)
22:30 Tomas Malek – Tomas Beran 3:2 (11:7,9:11,5:11,11:5,11:9)
23:00 Filip Jakubsky – Tomas Beran 0:3 (8:11,10:12,8:11)
23:30 Petr Silhan – Tomas Malek 1:3 (7:11,11:5,12:14,6:11)

Masters

Time Players Score
00:03 Alexander Shchelkunov – Stanislav Dalida 4:0 (12:10,11:8,11:7,11:2)
00:05 Maksim Buhovec – Artyom Shishkin 0:4 (6:11,7:11,7:11,8:11)
00:11 Mikhail Ivanov – Evgeny Pavlov 3:4 (8:11,11:5,9:11,9:11,11:4,11:5,6:11)
00:13 Maksim Kovrizhnikov – Timur Mamazakirov 1:4 (10:12,7:11,10:12,14:12,6:11)
00:22 Alexander Vinokurov – Artem Zimarin 4:0 (11:6,11:6,11:8,11:7)
00:23 Demyan Fedorov – Arseniy Chernyakevich 4:2 (7:11,11:9,11:8,10:12,12:10,11:5)
00:25 Khozhiakhmat Khozhimirzaev – Alexandr Sazonov 3:4 (4:11,4:11,11:7,11:8,9:11,12:10,7:11)
00:29 Roman Raev – Stanislav Dalida 4:3 (13:11,11:6,11:5,7:11,9:11,10:12,11:7)
00:38 Yurii Murashko – Sergei Vyrko 4:3 (11:4,12:10,9:11,7:11,7:11,11:8,11:6)
00:39 Vladimir Karklin – Arseniy Chernyakevich 1:4 (8:11,9:11,14:12,5:11,7:11)
00:42 Daniil Tolyzin – Mikhail Butylev 2:4 (11:8,4:11,11:9,9:11,6:11,9:11)
00:45 Ivan Talamanov – Evgeny Gruzdov 2:4 (11:7,10:12,6:11,11:3,8:11,9:11)
00:50 Sergey Varfolomeev S. – Maksim Kovrizhnikov 3:4 (8:11,11:9,11:9,9:11,14:16,15:13,8:11)
00:57 Ivan Patsyna – Vladimir Karklin 4:3 (11:6,12:14,8:11,15:13,9:11,15:13,11:7)
01:00 Alexander Lukashevich – Nikolay Golovinsky 4:1 (11:5,14:12,6:11,11:5,11:9)
01:00 Igor Egorov V. – Konstantin Pogodin 3:4 (11:6,7:11,5:11,4:11,11:7,11:6,9:11)
01:05 Andrey Zelepukin – Alexander Shchelkunov 2:4 (9:11,5:11,11:8,11:4,7:11,9:11)
01:05 Nikolay Gerasimov – Leonid Samohotov 2:4 (5:11,11:5,8:11,7:11,11:8,4:11)
01:17 Evgeny Pavlov – Daniil Tolyzin 3:4 (4:11,6:11,13:11,6:11,11:6,11:4,7:11)
01:23 Sergei Vyrko – Sergey Abramchuk 1:4 (10:12,12:14,8:11,11:8,7:11)
01:27 Andrey Tristen – Dmitry Berlin 1:4 (9:11,12:10,6:11,8:11,5:11)
01:35 Alexandr Sazonov – Khozhiakhmat Khozhimirzaev 4:0 (11:3,11:7,11:5,11:6)
01:37 Artyom Rodin – Timur Mamazakirov 2:4 (13:15,4:11,11:9,8:11,11:9,8:11)
01:40 Evgeny Myaksinyaev – Mirlanbek Mirzabaev 2:4 (11:6,0:11,11:7,11:13,12:14,8:11)
01:55 Nikolay Gerasimov – Khozhiakhmat Khozhimirzaev 3:4 (11:8,5:11,9:11,8:11,11:3,11:7,8:11)
01:55 Yurii Murashko – Dmitry Matveenko 1:4 (11:8,5:11,5:11,9:11,6:11)
02:00 Andrey Filippov – Yuriy Shashelev 3:4 (11:8,1:11,11:9,12:10,8:11,7:11,6:11)
02:02 Mikhail Butylev – Mikhail Ivanov 3:4 (8:11,11:8,6:11,11:6,18:16,9:11,12:14)
02:02 Alexander Lukashevich – Dmitry Berlin 4:3 (7:11,11:9,11:7,4:11,6:11,11:8,11:8)
02:10 Konstantin Pogodin – Evgeny Myaksinyaev 4:1 (11:8,5:11,11:9,12:10,11:7)
02:11 Ivan Patsyna – Demyan Fedorov 2:4 (11:6,4:11,8:11,3:11,11:9,10:12)
02:13 Sergey Varfolomeev S. – Artyom Rodin 2:4 (6:11,11:6,6:11,6:11,11:8,14:16)
02:25 Leonid Samohotov – Alexandr Sazonov 1:4 (9:11,8:11,11:7,7:11,12:14)
02:38 Roman Golushchenko – Alexander Sagitov 4:3 (6:11,11:9,8:11,11:6,11:8,9:11,11:9)
02:38 Mirlanbek Mirzabaev – Igor Egorov V. 2:4 (9:11,10:12,8:11,11:5,11:6,9:11)
02:43 Timur Mamazakirov – Maksim Kovrizhnikov 4:3 (11:7,11:13,11:13,11:3,12:10,7:11,11:5)
02:46 Andrey Tristen – Nikolay Golovinsky 2:4 (5:11,4:11,11:9,4:11,13:11,10:12)
02:46 Mikhail Ivanov – Daniil Tolyzin 4:2 (8:11,11:2,7:11,11:5,11:8,11:6)
03:00 Alexander Yaskevich – Kirill Goncharov 4:1 (9:11,13:11,11:4,11:7,11:8)
03:10 Igor Egorov V. – Evgeny Myaksinyaev 4:2 (11:9,10:12,11:9,11:5,6:11,11:7)
03:20 Alexander Lukashevich – Andrey Tristen 4:0 (13:11,11:9,11:5,11:8)
03:20 Yuriy Shashelev – Roman Golushchenko 2:4 (5:11,9:11,10:12,11:1,11:6,8:11)
03:25 Alexander Belkin – Pawel Breiko 0:4 (5:11,3:11,5:11,7:11)
03:25 Evgeny Pavlov – Mikhail Butylev 3:4 (11:9,11:7,12:10,10:12,8:11,8:11,11:13)
03:35 Denis Zhurenko – Nikita Novikov 4:1 (11:6,6:11,11:6,11:9,11:7)
03:40 Konstantin Pogodin – Mirlanbek Mirzabaev 4:2 (9:11,5:11,11:8,11:9,12:10,11:9)
03:40 Alexander Belkin – Kirill Goncharov 4:3 (11:13,6:11,11:7,10:12,11:7,11:2,11:7)
03:45 Dmitry Berlin – Nikolay Golovinsky 4:2 (11:13,12:10,7:11,11:9,11:9,14:12)
03:48 Alexander Sagitov – Andrey Filippov 3:4 (6:11,6:11,11:5,3:11,11:7,11:9,8:11)
04:00 Ayrat Mangushev – Nikita Kocheshkov 0:4 (8:11,8:11,3:11,10:12)
04:02 Danil Khramukhin – Aleksandr Lebedenko 0:4 (6:11,7:11,7:11,5:11)
04:10 Daniil Tolyzin – Mikhail Ivanov 1:4 (2:11,3:11,11:9,6:11,7:11)
04:15 Alexander Yaskevich – Pawel Breiko 1:4 (1:11,11:5,8:11,7:11,12:14)
04:18 Nikita Novikov – Danil Khramukhin 4:0 (11:5,11:8,11:4,11:6)
04:20 Andrey Filippov – Roman Golushchenko 4:2 (11:7,11:2,10:12,11:3,7:11,11:6)
04:22 Evgeny Myaksinyaev – Konstantin Pogodin 2:4 (9:11,11:4,7:11,7:11,11:8,4:11)
04:22 Kirill Nazarov – Alexey Yanshaev 4:2 (11:6,11:9,12:10,4:11,9:11,12:10)
04:32 Andrey Tristen – Alexander Lukashevich 3:4 (11:5,10:12,11:9,9:11,7:11,11:9,5:11)
04:34 Nikolay Golovinsky – Dmitry Berlin 2:4 (14:12,11:7,7:11,6:11,7:11,5:11)
04:35 Alexander Belkin – Alexander Yaskevich 1:4 (11:9,3:11,4:11,7:11,5:11)
04:40 Mikhail Butylev – Evgeny Pavlov 4:0 (11:4,11:8,11:7,12:10)
04:44 Aleksandr Lebedenko – Denis Zhurenko 4:0 (11:9,12:10,11:9,11:5)
04:45 Yuriy Shashelev – Alexander Sagitov 2:4 (11:7,9:11,8:11,11:4,11:13,9:11)
04:54 Igor Egorov V. – Mirlanbek Mirzabaev 4:3 (4:11,11:7,5:11,11:4,11:5,9:11,11:4)
04:55 Kirill Goncharov – Pawel Breiko 4:1 (11:8,11:4,10:12,11:9,11:8)
04:55 Nikita Kocheshkov – Kirill Nazarov 4:3 (4:11,11:9,9:11,11:3,11:4,9:11,11:5)
05:06 Denis Zhurenko – Danil Khramukhin 1:4 (9:11,3:11,11:5,15:17,9:11)
05:09 Daniil Tolyzin – Evgeny Pavlov 4:1 (11:3,11:3,11:3,6:11,11:3)
05:16 Pawel Breiko – Alexander Belkin 4:0 (11:9,11:5,11:8,11:6)
05:24 Yuriy Shashelev – Andrey Filippov 3:4 (11:4,7:11,7:11,4:11,11:4,11:9,8:11)
05:29 Mirlanbek Mirzabaev – Evgeny Myaksinyaev 4:2 (10:12,4:11,11:8,11:4,11:1,11:7)
05:30 Alexey Yanshaev – Ayrat Mangushev 1:4 (7:11,4:11,13:11,4:11,9:11)
05:35 Kirill Goncharov – Alexander Yaskevich 1:4 (11:8,4:11,8:11,10:12,8:11)
05:36 Mikhail Ivanov – Mikhail Butylev 2:4 (9:11,11:6,7:11,11:6,9:11,9:11)
05:50 Nikita Novikov – Aleksandr Lebedenko 1:4 (11:9,6:11,6:11,8:11,6:11)
05:53 Konstantin Pogodin – Igor Egorov V. 2:4 (9:11,11:3,12:10,10:12,9:11,4:11)
05:57 Nikolay Golovinsky – Andrey Tristen 4:1 (9:11,14:12,11:3,11:6,11:6)
05:58 Ayrat Mangushev – Kirill Nazarov 0:4 (11:13,7:11,8:11,9:11)
06:00 Pavel Galanov – Ivan Karpov 1:4 (11:8,9:11,9:11,5:11,8:11)
06:00 Kirill Goncharov – Alexander Belkin 3:4 (11:2,10:12,11:7,12:10,10:12,6:11,4:11)
06:04 Alexander Sagitov – Roman Golushchenko 4:3 (15:13,9:11,11:8,13:15,7:11,11:6,11:8)
06:05 Aleksandr Lebedenko – Danil Khramukhin 4:0 (12:10,11:7,11:4,11:5)
06:20 Alexander Krapivnitsky – Mikhail Rosly 1:4 (3:11,6:11,8:11,17:15,6:11)
06:21 Nikita Kocheshkov – Alexey Yanshaev 3:4 (11:6,7:11,2:11,11:9,7:11,11:6,5:11)
06:25 Nabijon Gafurov – Alisher Karimjanov 4:2 (11:5,8:11,11:6,11:9,7:11,11:3)
06:26 Dmitry Berlin – Alexander Lukashevich 4:3 (14:12,11:8,7:11,10:12,11:6,6:11,11:7)
06:30 Pawel Breiko – Alexander Yaskevich 4:2 (11:4,8:11,11:5,11:9,5:11,11:5)
06:30 Nikita Novikov – Denis Zhurenko 1:4 (7:11,11:7,10:12,5:11,8:11)
06:50 Roman Golushchenko – Yuriy Shashelev 4:0 (11:5,11:9,13:11,11:9)
06:54 Ivan Karpov – Nabijon Gafurov 4:3 (8:11,11:8,11:8,9:11,11:4,6:11,11:4)
06:55 Danil Khramukhin – Nikita Novikov 4:2 (11:9,10:12,9:11,11:8,12:10,13:11)
06:58 Kirill Nazarov – Ayrat Mangushev 4:1 (11:4,6:11,11:9,11:9,11:9)
07:00 Maxim Boboryko – Jasur Hudayberdiev 0:0 (0:0)
07:01 Denis Medvedev – Stanislav Leonovich 2:4 (9:11,8:11,13:11,7:11,11:7,5:11)
07:05 Timofey Ilin – Alexander Krapivnitsky 3:4 (11:8,4:11,11:9,5:11,11:9,11:13,9:11)
07:11 Andrey Filippov – Alexander Sagitov 3:4 (8:11,4:11,12:10,12:10,9:11,11:9,8:11)
07:20 Alexander Vanagel – Roman Bestaev 4:2 (12:10,8:11,11:6,9:11,11:7,11:9)
07:25 Alexey Yanshaev – Nikita Kocheshkov 4:1 (11:5,9:11,12:10,11:6,11:7)
07:29 Alisher Karimjanov – Pavel Galanov 1:4 (9:11,6:11,8:11,11:9,9:11)
07:31 Stanislav Leonovich – Maxim Boboryko 4:0 (11:8,11:8,11:4,11:6)
07:35 Denis Zhurenko – Aleksandr Lebedenko 3:4 (11:3,5:11,13:11,14:16,5:11,11:5,2:11)
07:35 Denis Zhurenko – Aleksandr Lebedenko 0:0 (1:0)
07:50 Nikita Kocheshkov – Ayrat Mangushev 4:0 (11:7,11:5,13:11,11:7)
07:50 Mikhail Pratskevich – Nikolai Stakhievich 1:4 (9:11,6:11,11:3,6:11,3:11)
07:54 Mikhail Rosly – Timofey Ilin 4:1 (11:3,11:9,11:8,5:11,11:8)
07:57 Maxim Boboryko – Denis Medvedev 4:2 (12:10,9:11,11:5,5:11,11:4,11:7)
07:59 Yegor Moskvin – Aleksandr Chernikov 4:3 (11:9,6:11,11:8,13:11,6:11,8:11,11:9)
08:00 Andrey Lobanov – Vitaly Shaban 4:2 (7:11,11:4,11:7,13:11,4:11,11:8)
08:00 Nikita Tyukavin – Alexey Dolgov 4:0 (11:1,11:8,11:9,11:7)
08:03 Pavel Galanov – Nabijon Gafurov 4:1 (11:9,11:6,8:11,11:6,18:16)
08:10 Alexey Dolgov – Farezjon Rakhmonov 0:4 (9:11,4:11,6:11,6:11)
08:13 Alexey Yanshaev – Kirill Nazarov 4:0 (11:8,11:6,11:5,11:7)
08:15 Alexander Vanagel – Nikolai Stakhievich 3:4 (11:9,9:11,12:10,5:11,3:11,11:6,11:13)
08:20 Mikhail Rosly – Alexander Krapivnitsky 3:4 (11:6,11:9,11:5,10:12,8:11,9:11,11:13)
08:30 Andrey Terekhin – Artem Semin 4:1 (11:9,12:10,11:6,3:11,11:5)
08:33 Nikita Ivanov – Denis Tebenkov 1:4 (9:11,8:11,11:5,10:12,7:11)
08:35 Dmitry Kolosov – Farezjon Rakhmonov 2:4 (5:11,11:9,9:11,11:4,3:11,6:11)
08:35 Denis Medvedev – Maxim Boboryko 4:1 (10:12,11:9,11:6,11:7,14:12)
08:36 Ivan Karpov – Alisher Karimjanov 4:0 (11:6,11:5,11:3,11:5)
08:55 Mikhail Pratskevich – Roman Bestaev 4:1 (11:7,7:11,15:13,11:9,11:3)
08:56 Nabijon Gafurov – Pavel Galanov 4:3 (11:6,7:11,11:8,11:8,9:11,8:11,15:13)
09:00 Evgeniy Elizarov – Matvey Panafutin 4:0 (11:8,11:3,11:4,11:7)
09:00 Artem Ilin – Dmitriy Gorbunov 4:3 (11:5,7:11,11:9,12:10,8:11,6:11,11:5)
09:00 Arthur Gaiduchenya – Ruslan Romanovsky 1:4 (12:14,8:11,9:11,11:5,11:13)
09:00 Alexander Krapivnitsky – Timofey Ilin 2:4 (11:7,11:9,6:11,7:11,10:12,10:12)
09:01 Aleksandr Chernikov – Nikita Ivanov 2:4 (11:5,6:11,11:3,5:11,8:11,8:11)
09:07 Andrey Lobanov – Artem Semin 3:4 (4:11,11:9,11:9,11:9,6:11,3:11,12:14)
09:10 Stanislav Leonovich – Denis Medvedev 1:4 (8:11,5:11,10:12,11:9,9:11)
09:15 Alexander Vanagel – Mikhail Pratskevich 4:3 (8:11,12:14,11:6,11:5,8:11,11:7,11:7)
09:20 Andrey Dergunov – Kirill Abramov 4:0 (11:6,11:4,11:6,11:7)
09:28 Alexey Dolgov – Dmitry Kolosov 1:4 (8:11,11:3,8:11,4:11,10:12)
09:31 Denis Tebenkov – Yegor Moskvin 2:4 (8:11,14:12,9:11,11:9,5:11,9:11)
09:32 Vladyslav Zabolotsky – Dmitry Panasenko 3:4 (8:11,11:5,8:11,11:8,10:12,11:9,11:13)
09:33 Alexander Lazarev – Igor Ukhin 2:4 (8:11,11:7,11:9,7:11,7:11,10:12)
09:38 Alisher Karimjanov – Ivan Karpov 0:4 (3:11,7:11,4:11,8:11)
09:45 Matvey Panafutin – Andrey Dergunov 2:4 (6:11,11:7,6:11,3:11,11:9,9:11)
09:50 Timofey Ilin – Mikhail Rosly 0:4 (9:11,13:15,4:11,3:11)
09:58 Pavel Galanov – Alisher Karimjanov 1:4 (9:11,11:13,11:8,6:11,6:11)
09:59 Andrey Perekrestenko – Stanislav Dalida 1:4 (12:10,7:11,4:11,5:11,9:11)
10:00 Nikolai Stakhievich – Roman Bestaev 4:1 (13:15,11:3,11:5,11:7,11:6)
10:00 Farezjon Rakhmonov – Nikita Tyukavin 4:1 (11:9,11:8,11:6,10:12,11:9)
10:02 Andrey Terekhin – Vitaly Shaban 4:2 (12:10,11:9,10:12,11:5,7:11,11:7)
10:03 Dmitriy Gorbunov – Alexander Lazarev 4:2 (11:3,11:5,11:7,10:12,9:11,11:9)
10:05 Yegor Moskvin – Nikita Ivanov 4:3 (7:11,12:10,7:11,11:5,7:11,12:10,11:9)
10:10 Arthur Gaiduchenya – Dmitry Panasenko 4:3 (11:13,10:12,11:6,11:9,11:6,12:14,11:8)
10:15 Kirill Abramov – Evgeniy Elizarov 4:0 (11:9,11:3,11:8,11:7)
10:20 Alexander Krapivnitsky – Mikhail Rosly 0:4 (4:11,4:11,7:11,12:14)
10:22 Anton Fomchenko – Denis Stefanenkov 4:2 (11:2,8:11,11:6,11:8,7:11,11:9)
10:26 Mikhail Pratskevich – Alexander Vanagel 3:4 (9:11,12:10,12:14,6:11,11:6,11:8,8:11)
10:30 Nabijon Gafurov – Ivan Karpov 4:1 (11:13,11:8,11:6,12:10,11:4)
10:33 Igor Ukhin – Artem Ilin 4:1 (11:7,9:11,11:9,11:9,11:7)
10:37 Nikita Tyukavin – Dmitry Kolosov 4:1 (11:3,11:7,11:7,9:11,11:7)
10:38 Evgeniy Elizarov – Andrey Dergunov 3:4 (13:11,11:9,11:7,2:11,7:11,9:11,5:11)
10:43 Andrey Lobanov – Andrey Terekhin 2:4 (9:11,5:11,11:7,11:9,3:11,5:11)
10:45 Aleksandr Chernikov – Denis Tebenkov 4:3 (11:7,8:11,11:9,8:11,11:9,9:11,11:8)
10:50 Vladyslav Zabolotsky – Ruslan Romanovsky 2:4 (11:3,3:11,14:12,9:11,3:11,9:11)
10:54 Stanislav Dalida – Anton Fomchenko 4:2 (11:4,11:8,11:7,14:16,7:11,11:9)
11:03 Artem Ilin – Alexander Lazarev 3:4 (9:11,11:4,7:11,7:11,11:5,11:7,3:11)
11:05 Roman Bestaev – Nikolai Stakhievich 0:4 (4:11,13:15,6:11,10:12)
11:08 Dmitry Kolosov – Nikita Tyukavin 2:4 (9:11,15:13,5:11,11:9,8:11,12:14)
11:18 Artem Semin – Vitaly Shaban 3:4 (13:11,11:9,8:11,6:11,2:11,11:7,9:11)
11:19 Arthur Gaiduchenya – Vladyslav Zabolotsky 2:4 (10:12,8:11,11:9,7:11,11:4,8:11)
11:22 Matvey Panafutin – Kirill Abramov 1:4 (7:11,11:13,4:11,11:6,5:11)
11:23 Nikita Ivanov – Yegor Moskvin 4:2 (11:3,7:11,11:5,11:8,6:11,11:9)
11:30 Roman Bestaev – Mikhail Pratskevich 4:3 (14:12,11:8,15:17,3:11,5:11,15:13,11:7)
11:33 Denis Stefanenkov – Andrey Perekrestenko 1:4 (3:11,15:13,5:11,6:11,10:12)
11:40 Dmitriy Gorbunov – Igor Ukhin 3:4 (11:8,6:11,11:5,5:11,9:11,11:4,3:11)
11:50 Andrey Dergunov – Matvey Panafutin 4:0 (11:3,11:7,11:8,11:7)
11:51 Dmitry Panasenko – Ruslan Romanovsky 4:1 (11:6,11:5,7:11,11:6,11:6)
11:56 Denis Tebenkov – Aleksandr Chernikov 3:4 (11:8,6:11,3:11,11:8,7:11,11:9,5:11)
12:00 Konstantin Chernov – Pavel Pulnyi 1:4 (9:11,8:11,16:14,3:11,10:12)
12:00 Nikita Tyukavin – Farezjon Rakhmonov 1:4 (10:12,11:9,8:11,6:11,6:11)
12:03 Andrey Perekrestenko – Anton Fomchenko 4:2 (5:11,11:1,11:6,8:11,11:9,13:11)
12:11 Nikolai Stakhievich – Alexander Vanagel 4:1 (11:8,11:6,9:11,11:6,11:3)
12:13 Dmitry Panasenko – Arthur Gaiduchenya 4:3 (11:6,4:11,11:5,9:11,12:14,11:4,12:10)
12:15 Evgeniy Elizarov – Kirill Abramov 0:4 (11:13,7:11,11:13,7:11)
12:17 Igor Ukhin – Alexander Lazarev 1:4 (5:11,6:11,11:7,2:11,8:11)
12:18 Artem Semin – Andrey Terekhin 3:4 (9:11,11:5,11:5,9:11,11:7,7:11,9:11)
12:32 Yegor Moskvin – Denis Tebenkov 2:4 (5:11,11:5,11:7,9:11,4:11,9:11)
12:38 Daniil Sokolov – Sergey Yacenko 2:4 (8:11,11:7,12:10,6:11,7:11,13:15)
12:39 Stanislav Dalida – Denis Stefanenkov 4:1 (11:7,11:7,11:9,9:11,11:5)
12:40 Matvey Panafutin – Evgeniy Elizarov 1:4 (6:11,7:11,8:11,11:8,8:11)
12:43 Dmitriy Gorbunov – Artem Ilin 4:3 (11:5,13:11,11:8,8:11,3:11,8:11,11:8)
12:54 Ruslan Romanovsky – Vladyslav Zabolotsky 1:4 (4:11,13:15,3:11,11:6,8:11)
12:55 Valery But-Gusaim – Nikolai Brui 4:0 (11:5,11:9,12:10,11:9)
13:00 Mikhail Leonov – Sergey Varfolomeev S. 1:4 (8:11,11:4,5:11,11:13,8:11)
13:01 Nikita Ivanov – Aleksandr Chernikov 3:4 (4:11,11:8,7:11,5:11,11:6,11:7,7:11)
13:07 Anton Fomchenko – Andrey Perekrestenko 4:0 (11:8,11:8,11:4,12:10)
13:11 Pavel Pulnyi – Daniil Sokolov 3:4 (13:15,11:9,5:11,9:11,11:8,11:6,6:11)
13:14 Vitaly Shaban – Andrey Lobanov 4:1 (11:9,11:9,11:8,8:11,11:8)
13:20 Kirill Abramov – Andrey Dergunov 0:4 (8:11,9:11,9:11,9:11)
13:20 Ruslan Romanovsky – Arthur Gaiduchenya 2:4 (11:5,11:7,7:11,9:11,10:12,8:11)
13:24 Victor Rakhmanov – Stanislav Oshkin 1:4 (2:11,2:11,13:11,8:11,9:11)
13:25 Artem Ilin – Igor Ukhin 4:3 (11:8,11:7,11:6,4:11,7:11,7:11,11:5)
13:28 Denis Voinov – Maksim Busov 2:4 (8:11,12:14,11:9,10:12,11:5,9:11)
13:49 Sergey Yacenko – Konstantin Chernov 3:4 (11:6,11:8,9:11,7:11,11:6,3:11,6:11)
13:50 Artem Semin – Andrey Lobanov 4:3 (14:16,8:11,11:3,11:3,7:11,11:7,11:4)
13:52 Denis Stefanenkov – Stanislav Dalida 1:4 (7:11,8:11,11:6,9:11,10:12)
13:54 Yuri Dmitriev – Ilya Vakulenko 0:4 (6:11,9:11,7:11,7:11)
13:55 Sergey Varfolomeev S. – Victor Rakhmanov 4:1 (11:1,11:5,11:7,7:11,11:5)
13:55 Dmitry Panasenko – Vladyslav Zabolotsky 3:4 (11:8,11:7,7:11,14:12,6:11,4:11,8:11)
13:58 Evgeny Gruzdov – Ivan Nikulin 3:4 (11:7,9:11,9:11,9:11,11:9,11:8,9:11)
13:59 Alexander Lazarev – Dmitriy Gorbunov 3:4 (11:3,6:11,8:11,5:11,12:10,11:8,8:11)
14:00 Andrey Sirotkin – Vladimir Bobrovnikov 2:4 (12:10,11:4,4:11,12:14,10:12,5:11)
14:05 Valery But-Gusaim – Maksim Busov 4:2 (11:6,6:11,13:11,6:11,11:5,11:7)
14:22 Konstantin Chernov – Daniil Sokolov 4:0 (11:2,12:10,11:5,11:4)
14:23 Andrey Perekrestenko – Denis Stefanenkov 4:2 (8:11,11:8,4:11,11:6,15:13,11:6)
14:27 Stanislav Oshkin – Mikhail Leonov 4:1 (11:7,10:12,11:8,13:11,11:8)
14:37 Vitaly Shaban – Andrey Terekhin 2:4 (9:11,11:8,11:9,3:11,6:11,5:11)
14:37 Denis Voinov – Nikolai Brui 3:4 (6:11,10:12,11:7,11:8,5:11,11:5,9:11)
14:40 Alexander Vinokurov – Artem Zimarin 4:3 (10:12,11:13,11:8,11:3,2:11,11:9,14:12)
14:45 Pavel Pulnyi – Sergey Yacenko 4:2 (11:8,11:13,11:7,10:12,11:6,11:8)
14:47 Anton Fomchenko – Stanislav Dalida 4:2 (11:1,11:5,12:14,13:15,11:3,11:7)
14:52 Mikhail Leonov – Victor Rakhmanov 4:2 (11:8,11:7,7:11,11:8,4:11,12:10)
15:00 Yuri Dmitriev – Vladimir Bobrovnikov 4:3 (11:3,11:6,7:11,12:10,9:11,12:14,11:8)
15:00 Andrey Popov – Anton Evstifeykin 1:4 (6:11,10:12,11:6,13:15,7:11)
15:00 Aleksandr Dementev – Fedor Chikun 2:4 (9:11,11:5,7:11,9:11,11:4,7:11)
15:15 Valery But-Gusaim – Denis Voinov 4:1 (11:7,11:6,11:6,11:13,11:7)
15:20 Vitaly Khoroshko – Sergei Vyrko 1:4 (9:11,12:10,3:11,7:11,4:11)
15:22 Daniil Sokolov – Pavel Pulnyi 4:1 (11:13,11:4,11:8,12:10,11:3)
15:26 Ivan Nikulin – Alexander Vinokurov 4:2 (11:7,8:11,11:5,12:10,4:11,11:9)
15:26 Sergey Varfolomeev S. – Stanislav Oshkin 4:0 (11:3,11:6,11:6,13:11)
15:30 Ilya Vakulenko – Andrey Sirotkin 4:2 (8:11,11:13,11:5,11:7,11:5,11:8)
15:40 Svyatoslav Urazov – Andrey Popov 0:4 (7:11,5:11,5:11,6:11)
15:41 Dmitry Pozdnyakov – Evgeny Razladov 4:1 (12:10,11:4,9:11,11:8,11:8)
15:44 Victor Rakhmanov – Sergey Varfolomeev S. 1:4 (9:11,6:11,7:11,12:10,5:11)
15:45 Maksim Busov – Nikolai Brui 0:4 (10:12,5:11,5:11,9:11)
15:53 Konstantin Chernov – Sergey Yacenko 1:4 (6:11,6:11,11:8,10:12,7:11)
15:55 Dmitry Matveenko – Ivan Patsyna 1:4 (8:11,5:11,11:7,9:11,9:11)
16:10 Yuri Dmitriev – Andrey Sirotkin 2:4 (11:9,12:10,9:11,7:11,3:11,5:11)
16:10 Anton Evstifeykin – Svyatoslav Urazov 2:4 (7:11,7:11,11:9,6:11,11:8,9:11)
16:10 Artem Zimarin – Evgeny Gruzdov 4:3 (11:3,11:9,9:11,10:12,11:8,6:11,11:2)
16:15 Denis Voinov – Valery But-Gusaim 1:4 (9:11,9:11,8:11,11:6,7:11)
16:15 Aleksandr Dementev – Evgeny Razladov 2:4 (11:2,6:11,9:11,11:7,9:11,7:11)
16:15 Dmitry Pozdnyakov – Fedor Chikun 4:0 (11:7,11:4,11:4,11:5)
16:20 Mikhail Leonov – Stanislav Oshkin 4:3 (9:11,11:7,11:8,6:11,13:11,8:11,11:9)
16:21 Pavel Pulnyi – Konstantin Chernov 1:4 (9:11,11:8,6:11,7:11,1:11)
16:24 Vitaly Khoroshko – Ivan Patsyna 1:4 (4:11,8:11,3:11,11:7,3:11)
16:45 Vladimir Bobrovnikov – Ilya Vakulenko 0:4 (8:11,10:12,9:11,10:12)
16:45 Nikolai Brui – Maksim Busov 3:4 (11:3,9:11,11:13,2:11,11:9,11:3,8:11)
16:48 Evgeny Gruzdov – Alexander Vinokurov 3:4 (11:9,18:16,5:11,6:11,10:12,12:10,6:11)
16:50 Sergey Yacenko – Daniil Sokolov 3:4 (7:11,11:5,8:11,11:8,11:4,11:13,11:13)
16:52 Dmitry Matveenko – Sergei Vyrko 3:4 (11:4,4:11,4:11,11:6,11:8,7:11,5:11)
16:52 Anton Evstifeykin – Andrey Popov 2:4 (11:5,9:11,7:11,3:11,11:2,9:11)
17:00 Stanislav Oshkin – Victor Rakhmanov 4:2 (11:9,11:7,10:12,5:11,11:3,11:8)
17:09 Aleksandr Dementev – Dmitry Pozdnyakov 0:4 (7:11,10:12,8:11,5:11)
17:18 Ilya Vakulenko – Yuri Dmitriev 3:4 (12:14,11:9,11:3,7:11,10:12,11:8,10:12)
17:26 Nikolai Brui – Denis Voinov 4:0 (13:11,13:11,11:4,11:7)
17:32 Vitaly Khoroshko – Dmitry Matveenko 4:0 (13:11,11:8,11:9,11:9)
17:32 Evgeny Razladov – Fedor Chikun 3:4 (11:8,6:11,14:12,9:11,11:5,2:11,7:11)
17:34 Ivan Nikulin – Artem Zimarin 4:2 (10:12,11:6,11:7,11:8,6:11,11:8)
17:35 Andrey Popov – Svyatoslav Urazov 4:2 (11:5,11:5,11:8,11:13,2:11,11:7)
17:35 Sergey Varfolomeev S. – Mikhail Leonov 3:4 (11:9,13:11,11:9,10:12,9:11,7:11,9:11)
18:00 Artyom Rodin – Maksim Kovrizhnikov 1:4 (7:11,11:8,5:11,13:15,9:11)
18:00 Vladimir Bobrovnikov – Andrey Sirotkin 4:1 (11:4,11:9,11:8,7:11,11:3)
18:00 Maksim Busov – Valery But-Gusaim 4:1 (11:9,11:8,11:3,10:12,11:8)
18:01 Ivan Patsyna – Sergei Vyrko 4:2 (11:7,8:11,10:12,12:10,11:7,11:8)
18:15 Svyatoslav Urazov – Anton Evstifeykin 4:1 (11:8,11:8,9:11,11:2,11:4)
18:15 Dmitry Pozdnyakov – Aleksandr Dementev 4:1 (11:7,11:9,11:6,11:13,11:3)
18:18 Ivan Nikulin – Evgeny Gruzdov 4:1 (11:7,2:11,11:8,11:7,11:6)
18:30 Timur Mamazakirov – Artyom Rodin 0:4 (8:11,9:11,2:11,4:11)
18:30 Andrey Sirotkin – Ilya Vakulenko 2:4 (11:9,14:16,6:11,11:13,12:10,8:11)
18:41 Ivan Patsyna – Dmitry Matveenko 4:0 (11:6,11:4,11:3,12:10)
18:42 Artem Zimarin – Alexander Vinokurov 0:4 (8:11,6:11,7:11,5:11)
18:43 Fedor Chikun – Evgeny Razladov 1:4 (11:9,7:11,0:11,4:11,6:11)
18:46 Svyatoslav Urazov – Andrey Popov 1:4 (12:10,5:11,8:11,7:11,6:11)
18:50 Alexey Evtyushin – Iaroslav Borkovskii 4:1 (11:3,11:5,3:11,11:8,11:7)
19:00 Aleksey Taranov – Dmitriy Fominikh 1:4 (5:11,8:11,6:11,11:4,8:11)
19:08 Sergei Vyrko – Vitaly Khoroshko 4:3 (11:4,11:7,5:11,5:11,11:6,9:11,11:5)
19:10 Evgeny Gruzdov – Artem Zimarin 1:4 (6:11,5:11,11:7,8:11,8:11)
19:10 Fedor Chikun – Aleksandr Dementev 4:3 (11:7,7:11,0:11,11:9,8:11,11:9,12:10)
19:18 Alexey Lipai – Maxim Evitch 2:4 (8:11,11:9,11:9,10:12,7:11,11:13)
19:18 Yuri Dmitriev – Vladimir Bobrovnikov 4:3 (11:7,10:12,11:3,6:11,12:14,11:8,11:9)
19:23 Alexey Evtyushin – Maxim Evitch 4:3 (8:11,4:11,8:11,11:2,11:7,12:10,11:7)
19:30 Maksim Kovrizhnikov – Artyom Rodin 4:2 (13:11,9:11,11:8,6:11,11:9,13:11)
19:35 Igor Egorov V. – Mirlanbek Mirzabaev 2:4 (8:11,7:11,12:10,11:3,8:11,8:11)
19:40 Evgeny Razladov – Dmitry Pozdnyakov 1:4 (9:11,7:11,9:11,11:6,10:12)
19:45 Alexander Vinokurov – Ivan Nikulin 4:2 (7:11,11:8,11:6,13:11,8:11,11:7)
19:51 Dmitry Matveenko – Vitaly Khoroshko 1:4 (8:11,11:4,7:11,9:11,8:11)
20:00 Vasily Shtundyk – Sergey Voronin 0:4 (9:11,5:11,9:11,7:11)
20:05 Dmitriy Fominikh – Igor Egorov V. 3:4 (18:16,8:11,11:9,12:14,9:11,11:6,8:11)
20:10 Alexey Lipai – Iaroslav Borkovskii 4:3 (11:7,5:11,11:9,9:11,4:11,11:5,11:9)
20:15 Artyom Rodin – Timur Mamazakirov 1:4 (6:11,11:4,8:11,8:11,4:11)
20:25 Roman Romanov – Roman Kireyev 0:4 (8:11,4:11,9:11,6:11)
20:25 Vasiliy Filatov – Vitaly Krivonogov 4:2 (11:6,9:11,8:11,15:13,13:11,11:9)
20:25 Sergei Vyrko – Ivan Patsyna 4:2 (11:5,11:6,5:11,9:11,13:11,11:7)
20:45 Mirlanbek Mirzabaev – Aleksey Taranov 2:4 (9:11,11:6,11:6,6:11,8:11,5:11)
20:51 Sergey Voronin – Roman Romanov 4:1 (11:7,11:1,9:11,11:8,11:9)
20:55 Izzatillo Teshaboev – Leonid Samohotov 4:2 (8:11,11:6,11:4,14:12,5:11,11:9)
21:00 Aleksey Radionov – Sergey Rumyantsev 4:1 (15:13,11:6,15:13,8:11,11:9)
21:01 Pavel Galanov – Denis Oleinikov 0:4 (7:11,9:11,10:12,7:11)
21:05 Alexander Blinets – Sergei Volkov 4:0 (11:4,12:10,11:9,13:11)
21:05 Karen Movsisyan – Alexei Britvin 4:1 (11:8,14:12,10:12,11:9,11:5)
21:10 Alexey Evtyushin – Alexey Lipai 4:1 (11:4,11:6,9:11,11:7,11:8)
21:22 Roman Kireyev – Vasily Shtundyk 3:4 (8:11,11:9,9:11,13:11,11:8,6:11,3:11)
21:25 Aleksey Taranov – Igor Egorov V. 4:2 (11:9,11:7,11:9,9:11,7:11,11:6)
21:29 Ivan Grishunin – Pavel Galanov 4:3 (6:11,9:11,11:9,7:11,11:4,11:9,11:8)
21:30 Dmitry Kukharevich – Evgeny Zhdanyuk 4:2 (12:14,11:3,10:12,11:6,14:12,11:7)
21:33 Nikolay Gerasimov – Yuriy Lobovikov 4:0 (11:9,11:7,11:6,11:9)
21:33 Maksim Buhovec – Ruslan Tylindus 1:4 (13:15,11:9,9:11,9:11,3:11)
21:35 Artyom Rodin – Maksim Kovrizhnikov 2:4 (13:15,9:11,8:11,11:7,11:4,8:11)
21:45 Alexei Britvin – Vasiliy Filatov 4:0 (11:6,11:7,12:10,11:6)
21:47 Iaroslav Borkovskii – Alexey Evtyushin 1:4 (6:11,11:7,7:11,3:11,3:11)
21:50 Maxim Evitch – Iaroslav Borkovskii 4:1 (3:11,11:8,11:9,11:5,11:9)
21:59 Alexander Blinets – Ruslan Tylindus 4:0 (11:6,11:4,11:8,11:9)
21:59 Denis Oleinikov – Pavel Galanov 1:4 (6:11,11:6,8:11,4:11,9:11)
22:00 Leonid Samohotov – Nikolay Gerasimov 1:4 (11:8,4:11,7:11,2:11,6:11)
22:03 Vasily Shtundyk – Roman Romanov 4:3 (11:9,5:11,11:9,10:12,10:12,11:6,11:5)
22:04 Aleksey Radionov – Evgeny Zhdanyuk 4:1 (13:11,17:15,11:9,7:11,11:8)
22:05 Dmitriy Fominikh – Mirlanbek Mirzabaev 4:3 (9:11,6:11,11:9,3:11,11:7,11:9,11:3)
22:09 Vitaly Krivonogov – Karen Movsisyan 4:0 (11:2,11:7,13:11,11:1)
22:11 Denis Oleinikov – Ivan Grishunin 4:1 (11:5,11:7,11:2,3:11,11:6)
22:23 Maksim Buhovec – Sergei Volkov 3:4 (11:9,8:11,11:5,9:11,11:9,8:11,8:11)
22:30 Maxim Evitch – Alexey Lipai 4:0 (11:8,11:9,12:10,11:7)
22:30 Yuriy Lobovikov – Izzatillo Teshaboev 4:1 (11:9,8:11,11:9,11:9,11:8)
22:30 Karen Movsisyan – Vasiliy Filatov 4:3 (11:5,11:13,11:9,8:11,11:13,11:7,12:10)
22:32 Iaroslav Borkovskii – Alexey Lipai 4:1 (11:6,11:8,8:11,12:10,11:8)
22:35 Dmitry Kukharevich – Sergey Rumyantsev 4:2 (11:6,11:9,9:11,5:11,11:7,13:11)
22:35 Igor Egorov V. – Dmitriy Fominikh 2:4 (11:8,7:11,7:11,7:11,11:4,7:11)
22:48 Sergey Voronin – Roman Kireyev 4:0 (16:14,11:5,11:9,11:2)
22:55 Izzatillo Teshaboev – Nikolay Gerasimov 1:4 (5:11,11:7,9:11,10:12,4:11)
23:05 Alexander Blinets – Maksim Buhovec 0:4 (4:11,4:11,5:11,3:11)
23:05 Aleksey Radionov – Dmitry Kukharevich 4:1 (11:4,11:7,5:11,11:8,11:7)
23:11 Alexei Britvin – Vitaly Krivonogov 2:4 (9:11,11:8,11:7,9:11,9:11,7:11)
23:11 Pavel Galanov – Ivan Grishunin 4:3 (8:11,9:11,11:6,11:9,5:11,11:7,11:8)
23:15 Aleksey Taranov – Mirlanbek Mirzabaev 1:4 (9:11,9:11,8:11,12:10,10:12)
23:18 Roman Romanov – Sergey Voronin 3:4 (10:12,6:11,11:7,9:11,11:8,11:9,4:11)
23:23 Ruslan Tylindus – Sergei Volkov 2:4 (4:11,6:11,11:2,11:6,7:11,6:11)
23:25 Leonid Samohotov – Yuriy Lobovikov 2:4 (13:11,6:11,6:11,12:10,8:11,6:11)
23:25 Maxim Evitch – Alexey Evtyushin 2:4 (10:12,8:11,11:9,10:12,13:11,8:11)
23:32 Evgeny Zhdanyuk – Sergey Rumyantsev 4:1 (11:5,12:10,1:11,12:10,11:4)
23:45 Igor Egorov V. – Aleksey Taranov 2:4 (11:13,11:7,11:13,14:12,6:11,10:12)
23:53 Ivan Grishunin – Denis Oleinikov 4:2 (8:11,11:9,11:3,11:7,10:12,11:7)
23:54 Vitaly Krivonogov – Vasiliy Filatov 4:1 (11:5,3:11,11:6,11:7,11:9)
23:56 Sergey Rumyantsev – Aleksey Radionov 1:4 (6:11,3:11,11:9,10:12,10:12)

Pro Spin Series. Women

Time Players Score
00:15 Tatyana Smolyaninova – Svetlana Chernukha 1:4 (11:9,8:11,9:11,10:12,3:11)
00:55 Svetlana Chernukha – Elizabeth Garkushina 4:1 (11:6,7:11,11:5,11:9,11:5)
01:30 Victoria Bredikhina – Tatyana Smolyaninova 4:2 (12:10,11:6,11:7,8:11,11:13,11:6)
02:20 Elizabeth Garkushina – Tatyana Smolyaninova 1:4 (11:8,9:11,6:11,5:11,7:11)
02:55 Svetlana Chernukha – Victoria Bredikhina 4:2 (11:8,9:11,11:6,11:7,5:11,11:7)
04:00 Alexandra Matrizaeva – Kristina Kazantseva 4:2 (7:11,6:11,11:9,11:8,11:7,11:7)
04:45 Mariya Rakova – Anastasia Ignatova 2:4 (7:11,9:11,11:9,6:11,11:8,6:11)
05:30 Anastasia Ignatova – Alexandra Matrizaeva 4:1 (11:7,11:6,12:10,8:11,11:6)
06:15 Mariya Rakova – Kristina Kazantseva 2:4 (7:11,9:11,8:11,11:6,11:8,5:11)
07:00 Alexandra Matrizaeva – Mariya Rakova 0:4 (8:11,9:11,7:11,9:11)
07:45 Kristina Kazantseva – Anastasia Ignatova 2:4 (8:11,11:8,11:8,10:12,8:11,5:11)
08:30 Kristina Kazantseva – Alexandra Matrizaeva 1:4 (11:7,9:11,8:11,8:11,6:11)
09:05 Anastasia Ignatova – Mariya Rakova 4:0 (11:5,12:10,11:7,11:4)
10:00 Kristina Kazantseva – Alexandra Matrizaeva 4:1 (11:7,11:9,11:7,6:11,11:5)
10:45 Anastasia Ignatova – Mariya Rakova 2:4 (8:11,12:10,8:11,11:7,8:11,6:11)
11:30 Alexandra Matrizaeva – Anastasia Ignatova 3:4 (11:9,8:11,11:7,7:11,11:9,7:11,4:11)
12:20 Kristina Kazantseva – Mariya Rakova 4:0 (11:7,11:9,11:7,11:4)
13:00 Mariya Rakova – Alexandra Matrizaeva 4:1 (8:11,11:8,11:7,11:8,13:11)
13:35 Anastasia Ignatova – Kristina Kazantseva 1:4 (9:11,11:7,7:11,9:11,7:11)
14:10 Anastasia Ignatova – Alexandra Matrizaeva 0:4 (9:11,7:11,9:11,7:11)
14:40 Mariya Rakova – Kristina Kazantseva 1:4 (8:11,5:11,6:11,12:10,11:13)
16:10 Elizabeth Garkushina – Tatyana Smolyaninova 1:4 (5:11,11:6,8:11,5:11,7:11)
16:45 Svetlana Chernukha – Victoria Bredikhina 4:2 (11:9,10:12,11:8,11:9,11:13,11:8)
17:30 Victoria Bredikhina – Elizabeth Garkushina 1:4 (11:7,6:11,5:11,8:11,9:11)
18:15 Svetlana Chernukha – Tatyana Smolyaninova 4:1 (11:6,5:11,11:6,11:7,11:9)
19:00 Elizabeth Garkushina – Svetlana Chernukha 4:2 (11:9,5:11,11:7,5:11,11:6,11:9)
19:50 Tatyana Smolyaninova – Victoria Bredikhina 4:2 (11:7,8:11,11:9,11:5,6:11,11:8)
20:30 Victoria Bredikhina – Svetlana Chernukha 4:3 (10:12,11:9,11:9,6:11,8:11,11:8,11:7)
21:15 Tatyana Smolyaninova – Elizabeth Garkushina 3:4 (11:9,6:11,7:11,5:11,11:6,11:7,8:11)
22:10 Tatyana Smolyaninova – Elizabeth Garkushina 0:4 (7:11,6:11,8:11,11:13)
22:40 Victoria Bredikhina – Svetlana Chernukha 1:4 (11:9,6:11,8:11,4:11,4:11)
23:20 Elizabeth Garkushina – Victoria Bredikhina 3:4 (11:7,6:11,9:11,11:8,6:11,11:5,10:12)

Brazil. Challenge Sao Paulo

Time Players Score
00:15 Gustavo Pedroso – Nelson Azuma 1:3 (6:11,11:8,8:11,11:13)
00:45 Roberto Domingues De Andrade – Luciano Junior 2:3 (11:6,6:11,5:11,11:3,7:11)
00:45 Fernando Santos – Vinicius Girotto 3:0 (11:6,11:3,11:2)
01:00 Andre Cruz – Jose Martin 3:0 (13:11,11:7,11:9)
01:00 Marco Cruz – Nelson Azuma 1:3 (11:5,13:15,6:11,4:11)
01:15 Andre Cruz – Luciano Junior 3:1 (11:8,11:7,11:13,11:9)
01:30 Marco Cruz – Roberto Domingues De Andrade 2:3 (11:6,12:14,11:9,7:11,8:11)
01:45 Nelson Azuma – Jose Martin 3:0 (11:8,11:9,11:8)
02:00 Roberto Domingues De Andrade – Andre Cruz 3:1 (11:8,11:5,7:11,11:6)
02:00 Fernando Santos – Luciano Junior 2:3 (11:13,11:7,7:11,11:5,5:11)
02:15 Vinicius Girotto – Marco Cruz 0:3 (5:11,7:11,5:11)
02:30 Gustavo Pedroso – Luciano Junior 1:3 (11:6,7:11,8:11,6:11)
02:30 Jose Martin – Gustavo Pedroso 0:3 (7:11,8:11,7:11)
02:45 Nelson Azuma – Roberto Domingues De Andrade 3:2 (11:5,11:8,6:11,6:11,11:9)
03:00 Marco Cruz – Fernando Santos 3:2 (11:4,5:11,11:5,7:11,11:4)
03:15 Roberto Domingues De Andrade – Gustavo Pedroso 1:3 (9:11,8:11,11:7,8:11)
03:15 Fernando Santos – Andre Cruz 0:3 (9:11,8:11,12:14)
03:45 Andre Cruz – Gustavo Pedroso 3:2 (11:8,11:7,5:11,9:11,11:8)
04:00 Nelson Azuma – Fernando Santos 3:0 (12:10,11:7,11:4)
04:15 Jose Martin – Luciano Junior 2:3 (7:11,10:12,12:10,11:7,4:11)
04:30 Gustavo Pedroso – Fernando Santos 3:0 (11:6,11:5,11:9)
04:45 Nelson Azuma – Luciano Junior 3:0 (11:3,11:5,11:4)
04:45 Marco Cruz – Andre Cruz 3:1 (11:8,10:12,11:5,11:8)
05:00 Jose Martin – Roberto Domingues De Andrade 0:3 (2:11,9:11,6:11)
05:00 Fernando Santos – Jose Martin 1:3 (12:14,11:9,10:12,10:12)
05:30 Vinicius Girotto – Luciano Junior 0:3 (3:11,3:11,9:11)
05:30 Nelson Azuma – Andre Cruz 3:2 (9:11,11:8,11:9,9:11,11:8)

TT-Cup

Time Players Score
00:15 Vadym Nechyporuk – Nazar Gritsienko 3:0 (11:5,11:4,11:9)
00:45 Dmitry Vakhta – Valentin Unchik 1:3 (5:11,2:11,11:6,7:11)
01:15 Vadym Nechyporuk – Dmitry Vakhta 3:2 (11:8,10:12,11:9,8:11,11:5)
02:00 Valentin Unchik – Nazar Gritsienko 1:3 (5:11,5:11,11:8,7:11)
02:15 Vadym Nechyporuk – Valentin Unchik 0:3 (7:11,11:13,7:11)
02:45 Dmitry Vakhta – Nazar Gritsienko 3:1 (9:11,11:6,11:5,11:6)
04:15 Dmitry Vakhta – Vadym Nechyporuk 1:3 (6:11,10:12,11:9,8:11)
07:45 Aleksandr Shkurupij – Denys Scherbak 0:3 (8:11,7:11,6:11)
07:45 Oleksandr Semenec – Andrey Zaytsev 3:1 (11:8,8:11,11:7,11:9)
07:45 Sergey Polyakov – Pavel Zaderei 1:3 (9:11,11:8,9:11,8:11)
08:15 Maksym Kolos – Ivan Kozyr 3:1 (11:4,8:11,11:3,11:8)
08:15 Valery Petukhov – Aleksandr Redkov 2:3 (11:5,6:11,15:13,8:11,9:11)
08:20 Denis Kebalo – Denis Vakulenko 1:3 (11:9,7:11,7:11,11:13)
08:30 Nazari Kovalchuck – Yury Schepanskyi 3:1 (11:7,13:15,11:7,11:8)
08:30 Vitaliy Vovk – Nikita Trofimov 3:2 (8:11,11:9,11:5,9:11,11:5)
08:45 Vootele Vaher – Heldur Nermann 3:0 (11:0,11:6,11:8)
08:45 Sergey Akhlamov – Pavel Zaderei 0:3 (8:11,11:13,6:11)
08:45 Sergey Kinash – Dmitry Krishtal 3:1 (11:8,10:12,11:9,11:6)
09:00 Anton Molochko – Vladimir Plishilo 2:3 (6:11,11:8,11:9,12:14,9:11)
09:15 Oleksandr Semenec – Ivan Kozyr 1:3 (8:11,9:11,11:6,5:11)
09:15 Meelis Apsolon – Vootele Vaher 3:1 (11:8,17:15,8:11,11:9)
09:15 Sergey Polyakov – Valery Petukhov 1:3 (6:11,9:11,11:9,3:11)
09:20 Aleksandr Shkurupij – Denis Vakulenko 1:3 (11:8,7:11,7:11,9:11)
09:30 Dmitry Yaremchuk – Yury Schepanskyi 0:3 (7:11,8:11,5:11)
09:30 Joelaid Margus – Heldur Nermann 3:2 (10:12,11:5,6:11,12:10,11:9)
09:30 Nikita Trofimov – Denys Scherbak 3:2 (9:11,11:9,6:11,11:4,11:8)
09:45 Dmitry Krishtal – Andrey Zaytsev 3:1 (11:9,4:11,12:10,11:4)
09:45 Sergey Akhlamov – Aleksandr Redkov 1:3 (9:11,11:8,4:11,4:11)
10:00 Nazari Kovalchuck – Anton Molochko 0:3 (12:14,6:11,1:11)
10:00 Joelaid Margus – Vootele Vaher 1:3 (6:11,11:8,2:11,7:11)
10:00 Denis Kebalo – Vitaliy Vovk 3:0 (12:10,18:16,11:8)
10:15 Maksym Kolos – Sergey Kinash 3:2 (10:12,11:5,7:11,11:7,18:16)
10:15 Valery Petukhov – Pavel Zaderei 2:3 (10:12,13:15,11:8,11:6,2:11)
10:30 Dmitry Yaremchuk – Vladimir Plishilo 2:3 (7:11,8:11,11:8,11:8,8:11)
10:30 Aleksandr Shkurupij – Nikita Trofimov 2:3 (11:7,8:11,9:11,13:11,9:11)
10:45 Sergey Akhlamov – Valery Petukhov 3:2 (9:11,11:8,6:11,11:8,11:1)
11:00 Oleksandr Semenec – Dmitry Krishtal 1:3 (7:11,2:11,13:11,3:11)
11:00 Anton Molochko – Yury Schepanskyi 3:2 (12:10,9:11,11:9,6:11,12:10)
11:00 Joelaid Margus – Meelis Apsolon 0:3 (12:14,1:11,10:12)
11:15 Sergey Kinash – Ivan Kozyr 3:2 (16:14,11:13,7:11,11:8,12:10)
11:20 Vitaliy Vovk – Denis Vakulenko 3:0 (11:5,11:7,11:2)
11:30 Sergey Polyakov – Aleksandr Redkov 0:3 (8:11,7:11,8:11)
11:30 Dmitry Yaremchuk – Anton Molochko 3:2 (6:11,11:4,6:11,11:9,12:10)
11:45 Denis Kebalo – Denys Scherbak 3:1 (9:11,11:6,11:8,11:9)
11:45 Sergey Akhlamov – Sergey Polyakov 3:2 (11:6,11:7,9:11,6:11,11:8)
12:00 Oleksandr Semenec – Sergey Kinash 2:3 (11:8,7:11,7:11,11:7,8:11)
12:00 Nazari Kovalchuck – Vladimir Plishilo 3:2 (13:11,11:9,6:11,7:11,11:7)
12:15 Aleksandr Shkurupij – Vitaliy Vovk 3:1 (11:9,10:12,11:8,11:9)
12:15 Aleksandr Redkov – Pavel Zaderei 3:2 (9:11,11:6,11:6,8:11,11:9)
12:30 Maksym Kolos – Dmitry Krishtal 1:3 (11:9,8:11,9:11,12:14)
12:30 Dmitry Yaremchuk – Nazari Kovalchuck 1:3 (12:14,11:9,3:11,5:11)
12:45 Denis Kebalo – Nikita Trofimov 3:2 (11:7,11:13,11:4,11:13,12:10)
13:00 Anton Kukeste – Dmitri Kuznetsov 2:3 (10:12,11:6,11:9,9:11,11:13)
13:00 Vladimir Plishilo – Yury Schepanskyi 3:0 (11:7,11:5,11:6)
13:00 Oleksandr Semenec – Maksym Kolos 1:3 (13:15,7:11,11:7,3:11)
13:15 Dmitry Krishtal – Ivan Kozyr 2:3 (11:8,11:9,7:11,8:11,8:11)
13:20 Denis Vakulenko – Denys Scherbak 1:3 (9:11,12:14,11:8,7:11)
13:45 Lauri Ulla – Anton Kukeste 2:3 (12:10,11:6,10:12,11:13,8:11)
13:45 Aleksandr Shkurupij – Denis Kebalo 2:3 (11:6,9:11,7:11,11:7,7:11)
14:00 Ivan Kozyr – Dmitry Krishtal 2:3 (3:11,11:9,11:8,11:13,7:11)
14:00 Edvinas Tamashauskas – Dmitri Kuznetsov 1:3 (11:7,8:11,9:11,9:11)
14:15 Vitaliy Vovk – Denys Scherbak 3:2 (11:7,10:12,9:11,11:9,11:9)
14:30 Vladislav Kalugin – Vadim Tokar 3:0 (11:9,11:8,11:7)
14:30 Edvinas Tamashauskas – Anton Kukeste 0:3 (10:12,9:11,7:11)
14:50 Nikita Trofimov – Denis Vakulenko 3:2 (9:11,11:8,11:4,6:11,11:4)
15:00 Dmitriy Dubrovin – Nikolay Litvinenko 0:3 (9:11,4:11,6:11)
15:00 Alexander Tkachenko – Anatoliu Levshin 1:3 (11:6,9:11,8:11,7:11)
15:00 Lauri Ulla – Dmitri Kuznetsov 3:1 (13:11,8:11,11:8,11:8)
15:10 Alexey Tkachuk – Igor Petrishin 0:3 (8:11,7:11,9:11)
15:30 Edvinas Tamashauskas – Lauri Ulla 3:1 (11:7,7:11,12:10,11:7)
15:30 Denis Vakulenko – Aleksandr Shkurupij 3:1 (11:9,10:12,13:11,11:9)
15:30 Sergey Filatov – Yuri Teterya 1:3 (11:3,3:11,6:11,5:11)
15:30 Sergey Cibulin – Vadim Tokar 1:3 (11:5,9:11,6:11,5:11)
15:40 Artem Trofimchuk – Dmitriy Kalinyuk 3:0 (13:11,11:6,11:5)
15:45 Roman Rybachuk – Sergei Berezinsky 3:2 (6:11,11:7,10:12,11:7,12:10)
16:00 Aleksandr Zhukovskij – Nikolay Litvinenko 1:3 (8:11,3:11,11:9,8:11)
16:00 Yaroslav Vorsulyak – Igor Petrishin 3:1 (11:3,11:8,5:11,11:7)
16:05 Vladislav Kalugin – Alexander Tkachenko 1:3 (11:13,6:11,11:7,8:11)
16:15 Sergey Lugovskiy – Roman Rybachuk 1:3 (8:11,10:12,11:4,8:11)
16:30 Sergey Cibulin – Anatoliu Levshin 0:3 (2:11,9:11,8:11)
16:30 Dmitriy Dubrovin – Sergey Filatov 1:3 (11:9,4:11,10:12,11:13)
16:30 Alexey Tkachuk – Artem Trofimchuk 3:0 (11:3,11:9,14:12)
16:30 Dmitri Kuznetsov – Anton Kukeste 1:3 (4:11,7:11,11:8,11:13)
16:45 Anatoliy Chaplyanka – Vadim Komar 3:0 (11:5,11:7,11:6)
16:45 Aleksandr Zhukovskij – Yuri Teterya 3:0 (11:9,12:10,15:13)
16:45 Ilya Semeniuk – Sergei Berezinsky 1:3 (11:9,12:14,3:11,9:11)
16:55 Sergey Kubrak – Artem Borisov 2:3 (8:11,11:7,4:11,15:13,6:11)
17:00 Yaroslav Vorsulyak – Dmitriy Kalinyuk 3:1 (12:14,11:6,11:9,11:7)
17:05 Alexander Tkachenko – Vadim Tokar 0:3 (9:11,7:11,8:11)
17:15 Nikolai Zakladny – Alex Tyutyunnik 3:1 (11:6,9:11,11:6,12:10)
17:15 Ilya Semeniuk – Roman Rybachuk 2:3 (8:11,18:16,8:11,11:9,6:11)
17:28 Anatoliy Chaplyanka – Artem Borisov 2:3 (7:11,4:11,11:5,12:10,8:11)
17:30 Zdenek Dusek – Vladimir Svoboda 2:3 (11:8,6:11,6:11,11:3,5:11)
17:30 Sergey Filatov – Nikolay Litvinenko 3:2 (9:11,11:4,11:8,10:12,11:9)
17:30 Sergey Cibulin – Alexander Tkachenko 0:3 (4:11,8:11,9:11)
17:40 Artem Trofimchuk – Igor Petrishin 2:3 (6:11,11:8,11:8,7:11,9:11)
17:45 Alex Tyutyunnik – Vadim Komar 1:3 (4:11,11:7,9:11,5:11)
18:00 Sergey Lugovskiy – Sergei Berezinsky 3:1 (7:11,11:7,11:8,11:5)
18:00 Sergey Kubrak – Nikolai Zakladny 3:2 (8:11,12:10,11:7,6:11,11:6)
18:00 Vladislav Kalugin – Anatoliu Levshin 3:1 (11:9,11:8,10:12,11:4)
18:00 Aleksandr Zhukovskij – Sergey Filatov 3:2 (9:11,4:11,11:6,11:6,12:10)
18:00 Yaroslav Vorsulyak – Artem Trofimchuk 3:0 (11:9,11:9,11:7)
18:15 Anatoliy Chaplyanka – Alex Tyutyunnik 2:3 (7:11,9:11,11:5,11:6,5:11)
18:15 Ilya Semeniuk – Sergey Lugovskiy 3:2 (11:7,4:11,9:11,11:7,11:9)
18:15 Jan-Erik Nermann – Allan Salla 1:3 (11:8,5:11,8:11,3:11)
18:25 Nikolai Zakladny – Artem Borisov 2:3 (2:11,11:9,6:11,11:8,9:11)
18:30 Sergey Cibulin – Vladislav Kalugin 1:3 (12:10,7:11,4:11,9:11)
18:30 Dmitriy Dubrovin – Yuri Teterya 3:1 (11:2,10:12,12:10,11:4)
18:30 Alexey Tkachuk – Dmitriy Kalinyuk 1:3 (8:11,8:11,11:9,8:11)
18:45 Jiri Celler – Zdenek Dusek 1:3 (11:6,7:11,6:11,9:11)
18:45 Sergey Kubrak – Vadim Komar 2:3 (14:12,6:11,6:11,11:6,7:11)
18:45 Sergei Berezinsky – Roman Rybachuk 3:1 (11:8,12:10,8:11,12:10)
18:45 Mihkel Unt – Jan-Erik Nermann 3:2 (9:11,7:11,11:9,11:6,11:5)
19:00 Aleksandr Zhukovskij – Dmitriy Dubrovin 2:3 (11:6,14:16,5:11,11:8,11:13)
19:00 Anatoliy Chaplyanka – Nikolai Zakladny 3:1 (11:8,7:11,13:11,11:6)
19:05 Anatoliu Levshin – Vadim Tokar 3:0 (11:7,11:6,11:2)
19:10 Yaroslav Vorsulyak – Alexey Tkachuk 0:3 (7:11,4:11,5:11)
19:15 Kuido Poder – Allan Salla 3:0 (11:5,11:7,14:12)
19:15 Sergey Kubrak – Alex Tyutyunnik 1:3 (8:11,11:6,10:12,8:11)
19:30 Vadim Tokar – Alexander Tkachenko 0:3 (7:11,9:11,10:12)
19:30 Yuri Teterya – Nikolay Litvinenko 1:3 (10:12,11:4,8:11,8:11)
19:30 Dmitriy Kalinyuk – Igor Petrishin 3:2 (10:12,11:8,13:11,6:11,11:5)
19:45 Anatoliy Chaplyanka – Sergey Kubrak 1:3 (10:12,5:11,11:6,8:11)
19:45 Artem Borisov – Vadim Komar 2:3 (11:8,11:8,7:11,9:11,13:15)
20:00 Nikolai Zakladny – Vadim Komar 0:3 (4:11,6:11,9:11)
20:20 Alex Tyutyunnik – Artem Borisov 1:3 (7:11,10:12,11:6,6:11)
20:30 Igor Petrishin – Alexey Tkachuk 3:0 (11:8,11:8,11:6)
20:30 Nikolay Litvinenko – Sergey Filatov 3:2 (11:9,7:11,11:9,9:11,11:5)
21:30 Sergey Lugovskiy – Ilya Semeniuk 0:3 (4:11,5:11,5:11)
21:45 Kuido Poder – Mihkel Unt 2:3 (4:11,11:7,11:8,10:12,6:11)
23:00 Roman Vashchuk – Bogdan Zdrobilko 2:3 (11:8,4:11,11:9,7:11,4:11)
23:15 Andrey Kaptanovskiy – Andrew Tsikhotsky 2:3 (11:7,7:11,11:8,5:11,9:11)
23:45 Volodymyr Tuchkevych – Bogdan Zdrobilko 0:3 (9:11,6:11,9:11)

TT-Cup. Czech Republic

Time Players Score
00:15 Jiri Manas – Lukas Pour 3:1 (7:11,12:10,15:13,11:9)
00:45 Jan Zalesky – Michal Nemec 1:3 (11:2,14:16,8:11,4:11)
09:00 Michal Nemec – Jiri Manas 3:1 (14:12,3:11,11:5,11:8)
09:30 Martin Novak – Michal Nemec 0:3 (7:11,5:11,7:11)
10:00 Pavel Vilhelm – Jiri Manas 1:3 (12:10,5:11,7:11,10:12)
10:45 Pavel Vilhelm – Michal Nemec 2:3 (11:8,11:6,10:12,7:11,9:11)
11:15 Martin Novak – Jiri Manas 1:3 (8:11,8:11,11:9,10:12)
11:45 Pavel Vilhelm – Martin Novak 0:3 (9:11,6:11,10:12)
12:15 Martin Novak – Pavel Vilhelm 1:3 (8:11,8:11,11:8,4:11)
13:00 Jakub Senk – Ales Langer 3:2 (9:11,11:8,6:11,11:8,11:9)
13:45 Ondrej Fiklik – Jakub Senk 1:3 (10:12,11:3,8:11,8:11)
14:15 Jonas Kulveit – Ales Langer 3:1 (4:11,11:7,14:12,13:11)
14:45 Jonas Kulveit – Jakub Senk 3:1 (6:11,11:9,11:4,11:6)
15:15 Ondrej Fiklik – Ales Langer 3:0 (11:6,11:7,11:3)
15:30 Jonas Kulveit – Ondrej Fiklik 1:3 (9:11,11:9,9:11,10:12)
17:45 Christian Kratochvil – Zdenek Dusek 0:3 (7:11,7:11,5:11)
18:15 Jiri Celler – Vladimir Svoboda 0:3 (5:11,7:11,9:11)
19:15 Christian Kratochvil – Vladimir Svoboda 0:3 (6:11,10:12,9:11)
19:45 Jiri Celler – Christian Kratochvil 0:3 (8:11,6:11,6:11)
20:20 Christian Kratochvil – Jiri Celler 0:3 (9:11,8:11,6:11)
20:45 Vladimir Svoboda – Zdenek Dusek 3:1 (12:10,11:7,8:11,14:12)
21:15 David Mutl – Jakub Jares 3:0 (11:7,11:4,11:7)
21:45 Lukas Pour – David Mutl 3:1 (11:8,11:5,5:11,11:6)
22:15 Radek Libovicky – Jakub Jares 3:0 (11:9,11:5,11:3)
22:45 Radek Libovicky – David Mutl 3:1 (11:4,13:11,8:11,11:5)
23:15 Lukas Pour – Jakub Jares 3:0 (11:8,11:9,11:3)
23:45 Radek Libovicky – Lukas Pour 0:3 (10:12,8:11,7:11)

Pro League

Time Players Score
00:15 Anton Gerasimov – Artem Suntsov 1:3 (11:6,10:12,10:12,8:11)
00:15 Ivan Pandur – Yuri Lbov 3:0 (11:8,11:6,11:7)
00:15 Nikolay Zhurba – Alexander Serebrennikov 3:2 (11:9,9:11,11:8,8:11,11:8)
00:45 Igor Mihaylov – Vladimir Staroverov 0:3 (8:11,9:11,13:15)
00:45 Alexei Vlasov – Aleksey Boev 3:1 (12:10,12:10,8:11,11:9)
01:00 Vladislav Chahur – Kirill Malahov 3:2 (11:9,8:11,6:11,11:9,11:8)
01:15 Roman Astreev – Ivan Pandur 0:3 (9:11,10:12,9:11)
01:15 Artem Suntsov – Andrey Prokhorov 3:0 (11:8,11:8,11:8)
01:30 Alexander Serebrennikov – Yuriy Merkushin 2:3 (12:14,11:9,11:9,7:11,4:11)
01:45 Vladimir Staroverov – Yuri Lbov 3:0 (11:7,11:6,11:9)
01:45 Anton Gerasimov – Aleksey Boev 1:3 (4:11,16:14,5:11,11:13)
02:00 Nikolay Zhurba – Vladislav Chahur 1:3 (9:11,8:11,11:8,7:11)
02:15 Andrey Prokhorov – Alexei Vlasov 2:3 (11:7,7:11,9:11,11:5,5:11)
02:15 Igor Mihaylov – Ivan Pandur 0:3 (6:11,6:11,6:11)
02:15 Yuriy Merkushin – Kirill Malahov 3:0 (11:9,11:6,11:8)
02:30 Yuri Lbov – Roman Astreev 1:3 (6:11,11:8,5:11,5:11)
02:30 Alexander Serebrennikov – Vladislav Chahur 2:3 (12:10,4:11,3:11,11:9,9:11)
02:45 Aleksey Boev – Artem Suntsov 3:2 (9:11,11:9,9:11,11:5,11:4)
03:15 Ivan Pandur – Vladimir Staroverov 0:3 (10:12,8:11,15:17)
03:15 Kirill Malahov – Nikolay Zhurba 3:2 (9:11,7:11,11:6,12:10,11:9)
03:15 Andrey Prokhorov – Anton Gerasimov 3:2 (10:12,11:2,9:11,13:11,11:8)
03:30 Vladislav Chahur – Yuriy Merkushin 2:3 (8:11,9:11,11:8,14:12,11:13)
03:45 Yuri Lbov – Igor Mihaylov 3:0 (11:7,11:7,11:8)
04:00 Artem Suntsov – Alexei Vlasov 3:2 (11:5,9:11,12:10,7:11,11:9)
04:15 Vladimir Staroverov – Roman Astreev 1:3 (12:14,7:11,11:9,10:12)
04:15 Kirill Malahov – Alexander Serebrennikov 2:3 (15:13,8:11,11:8,8:11,9:11)
04:30 Andrey Prokhorov – Aleksey Boev 3:1 (11:6,11:6,9:11,11:5)
04:30 Roman Astreev – Yuri Lbov 1:3 (11:13,11:3,13:15,8:11)
04:45 Yuriy Merkushin – Nikolay Zhurba 0:3 (6:11,7:11,10:12)
05:15 Vladimir Staroverov – Ivan Pandur 3:0 (12:10,11:7,11:8)
07:15 Vladimir Ippolitov – Andrey Khanevsky 3:0 (11:9,11:5,11:9)
07:30 Igor Krikunov – Mikhail Chernyavskiy 0:3 (9:11,3:11,6:11)
07:30 Sergey Simonov – Aleksandr Klavdenkov 3:1 (15:13,11:9,6:11,11:8)
07:45 Vasily Shirshov – Nikita Sukharnikov 3:1 (4:11,13:11,12:10,11:5)
07:45 Vladimir Pustoselov – Mikhail Smirnov 3:2 (9:11,11:6,15:13,7:11,11:6)
08:15 Igor Blinov – Alexander Kolmin 1:3 (6:11,7:11,11:6,10:12)
08:15 Andrey Khanevsky – Vladimir Pustoselov 0:3 (4:11,6:11,4:11)
08:15 Sergey Nikulin – Yaroslav Troyanov 3:2 (15:17,11:7,12:10,8:11,11:7)
08:30 Alexey Bogachev – Viacheslav Tsvetkov 3:0 (11:4,11:3,11:9)
08:45 Aleksandr Klavdenkov – Alexey Bogachev 0:3 (7:11,6:11,7:11)
08:45 Mikhail Chernyavskiy – Igor Blinov 0:3 (10:12,8:11,10:12)
08:45 Mikhail Smirnov – Vladimir Ippolitov 2:3 (6:11,11:9,11:9,9:11,10:12)
09:00 Nikita Sukharnikov – Sergey Nikulin 3:2 (6:11,12:10,3:11,11:9,11:6)
09:00 Viacheslav Tsvetkov – Sergey Simonov 2:3 (11:2,8:11,11:9,7:11,9:11)
09:00 Alexander Kolmin – Igor Krikunov 2:3 (10:12,11:5,5:11,11:6,6:11)
09:15 Vladimir Ippolitov – Vladimir Pustoselov 2:3 (8:11,13:11,6:11,11:5,8:11)
09:30 Yaroslav Troyanov – Vasily Shirshov 3:1 (5:11,11:6,11:6,11:7)
09:45 Sergey Simonov – Alexey Bogachev 3:1 (11:5,11:5,10:12,11:6)
09:45 Andrey Khanevsky – Mikhail Smirnov 3:0 (12:10,11:6,11:7)
09:45 Igor Krikunov – Igor Blinov 2:3 (6:11,11:9,4:11,11:3,5:11)
10:00 Vasily Shirshov – Sergey Nikulin 1:3 (7:11,3:11,11:5,1:11)
10:15 Aleksandr Klavdenkov – Viacheslav Tsvetkov 3:2 (11:5,4:11,8:11,11:5,11:6)
10:15 Nikita Sukharnikov – Yaroslav Troyanov 3:2 (11:8,13:15,9:11,11:4,13:11)
10:30 Mikhail Chernyavskiy – Alexander Kolmin 2:3 (4:11,12:10,11:6,2:11,6:11)
10:45 Vladimir Pustoselov – Vladimir Ippolitov 1:3 (3:11,10:12,11:9,7:11)
11:15 Mikhail Chernyavskiy – Igor Krikunov 3:2 (9:11,11:6,11:4,4:11,11:7)
11:15 Pavel Semenov – Vladimir Slesarev 3:2 (11:9,12:10,10:12,9:11,11:6)
11:15 Sergey Nikulin – Nikita Sukharnikov 3:1 (11:9,8:11,11:6,11:9)
11:45 Maksim Afanasev – Igor Matveev 0:3 (7:11,0:11,4:11)
11:45 Alexander Skrebnev – Maksim Chechulin 3:2 (11:8,13:15,8:11,11:2,11:9)
11:45 Alexander Kolmin – Igor Blinov 3:2 (8:11,9:11,11:9,11:8,11:7)
12:00 Anton Mohnachev – Aleksey Kazakov 3:2 (9:11,6:11,11:8,11:9,11:8)
12:00 Aleksandr Golyshev – Ruben Arutiunov 3:1 (11:4,15:13,13:15,11:7)
12:30 Vitaly Demchenko – Sergey Gushchin 3:1 (11:6,11:4,9:11,11:9)
12:30 Vladimir Slesarev – Alexander Skrebnev 3:2 (11:2,3:11,6:11,11:5,11:9)
12:30 Igor Matveev – Aleksandr Golyshev 0:3 (11:13,9:11,8:11)
12:30 Andrey Pravednov – Vadim Putilovsky 3:2 (5:11,11:8,11:4,4:11,11:6)
12:45 Aleksey Kazakov – Vitaly Demchenko 1:3 (9:11,8:11,11:6,10:12)
13:00 Ruben Arutiunov – Maksim Afanasev 1:3 (6:11,11:7,9:11,8:11)
13:00 Daniil Mikheev A. – Alexandr Kozlov 3:2 (9:11,11:7,9:11,11:8,11:9)
13:00 Maksim Chechulin – Pavel Semenov 3:0 (11:4,11:9,11:8)
13:15 Pavel Semenov – Alexander Skrebnev 3:1 (11:8,5:11,13:11,11:6)
13:30 Vadim Putilovsky – Daniil Mikheev A. 0:3 (10:12,10:12,7:11)
13:30 Maksim Afanasev – Aleksandr Golyshev 3:0 (11:5,11:7,11:7)
13:31 Sergey Gushchin – Anton Mohnachev 3:2 (11:5,9:11,6:11,11:7,11:9)
13:45 Vladimir Slesarev – Maksim Chechulin 3:1 (11:8,8:11,12:10,14:12)
14:00 Alexandr Kozlov – Andrey Pravednov 3:0 (11:5,11:9,11:8)
14:00 Igor Matveev – Ruben Arutiunov 3:0 (11:7,11:6,11:5)
14:00 Anton Mohnachev – Vitaly Demchenko 3:1 (11:8,11:6,9:11,13:11)
14:15 Andrey Pravednov – Daniil Mikheev A. 0:3 (8:11,5:11,7:11)
14:30 Maksim Afanasev – Ruben Arutiunov 0:3 (7:11,9:11,8:11)
14:30 Aleksey Kazakov – Sergey Gushchin 3:2 (3:11,7:11,11:4,11:7,11:7)
14:30 Maksim Chechulin – Alexander Skrebnev 3:1 (11:8,19:21,11:6,11:9)
14:45 Vadim Putilovsky – Alexandr Kozlov 1:3 (8:11,11:6,9:11,7:11)
15:00 Vladimir Slesarev – Pavel Semenov 1:3 (11:6,5:11,7:11,5:11)
15:15 Andrey Yakovlev – Roman Chernyi 3:0 (14:12,11:9,11:3)
15:45 Sergey Kulikov – Alexander Kolmin 1:3 (9:11,12:10,7:11,6:11)
16:00 Artem Karagodin – Denis Molodtsov 3:1 (8:11,11:8,12:10,11:7)
16:15 Alexander Krotkov – Roman Astreev 3:2 (11:5,11:3,7:11,8:11,11:8)
16:15 Roman Chernyi – Sergey Kulikov 2:3 (11:5,11:8,12:14,7:11,6:11)
16:30 Alexander Frolov G. – Victor Kalachev 3:1 (11:9,11:9,8:11,11:9)
16:30 Yuriy Ovchinnikov – Igor Mihaylov 0:3 (8:11,7:11,12:14)
16:45 Roman Astreev – Yuriy Ovchinnikov 1:3 (11:8,14:16,9:11,9:11)
16:45 Alexander Kolmin – Andrey Yakovlev 3:2 (11:7,8:11,8:11,13:11,11:5)
17:00 Denis Molodtsov – Alexander Frolov G. 0:3 (8:11,9:11,5:11)
17:15 Igor Mihaylov – Alexander Krotkov 3:1 (11:2,11:7,9:11,12:10)
17:30 Victor Kalachev – Artem Karagodin 2:3 (12:10,7:11,11:13,11:7,5:11)
17:30 Andrey Yakovlev – Sergey Kulikov 2:3 (11:5,4:11,11:9,4:11,3:11)
17:45 Alexander Krotkov – Yuriy Ovchinnikov 3:0 (11:5,11:7,11:5)
18:00 Artem Karagodin – Alexander Frolov G. 3:0 (11:8,11:5,11:7)
18:00 Roman Chernyi – Alexander Kolmin 0:3 (9:11,4:11,5:11)
18:15 Denis Molodtsov – Victor Kalachev 3:1 (11:8,10:12,11:8,12:10)
18:15 Roman Astreev – Igor Mihaylov 3:0 (11:4,11:3,11:8)
19:00 Alexander Kolmin – Sergey Kulikov 1:3 (10:12,2:11,11:2,8:11)
19:15 Alexander Krotkov – Igor Mihaylov 1:3 (3:11,11:7,9:11,9:11)
19:30 Aleksandr Tregub – Vladimir Mishakin 3:1 (11:9,7:11,11:8,11:5)
19:30 Ivan Soldatov – Bogdan Grebenyuk 3:2 (11:4,8:11,8:11,11:9,13:11)
19:45 Anton Gurov – Oleg Soldusov 1:3 (7:11,8:11,11:9,4:11)
19:45 Sergey Puzyrev – Denis Zhevna 1:3 (4:11,11:8,13:15,8:11)
20:00 Evgeny Kupryakov – Alexey Slashchilin 3:0 (11:7,11:8,13:11)
20:15 Vladimir Mishakin – Sergey Puzyrev 1:3 (8:11,6:11,11:5,8:11)
20:15 Vadim Batalov – Andrey Arlashov 1:3 (11:9,7:11,7:11,7:11)
20:30 Alexey Innazarov – Pavel Pinkovsky 1:3 (12:10,10:12,8:11,7:11)
20:30 Bogdan Grebenyuk – Sergey Nikulin 3:0 (13:11,11:3,11:5)
20:45 Alexey Slashchilin – Alexey Innazarov 1:3 (5:11,8:11,11:7,7:11)
20:45 Oleg Soldusov – Vadim Batalov 3:0 (11:9,11:2,11:3)
20:45 Denis Zhevna – Aleksandr Tregub 2:3 (23:21,11:8,9:11,8:11,9:11)
21:00 Yaroslav Troyanov – Ivan Soldatov 3:1 (11:7,8:11,13:11,11:4)
21:15 Pavel Pinkovsky – Evgeny Kupryakov 1:3 (10:12,12:14,15:13,7:11)
21:15 Andrey Arlashov – Anton Gurov 3:0 (12:10,14:12,11:8)
21:30 Aleksandr Tregub – Sergey Puzyrev 2:3 (11:8,10:12,11:8,9:11,9:11)
21:30 Ivan Soldatov – Sergey Nikulin 3:2 (11:8,11:8,12:14,8:11,13:11)
21:45 Evgeny Kupryakov – Alexey Innazarov 3:0 (11:6,11:3,11:8)
21:45 Anton Gurov – Vadim Batalov 3:1 (11:7,7:11,11:7,11:6)
22:00 Vladimir Mishakin – Denis Zhevna 0:3 (6:11,3:11,10:12)
22:15 Alexey Slashchilin – Pavel Pinkovsky 0:3 (10:12,8:11,7:11)
22:15 Bogdan Grebenyuk – Yaroslav Troyanov 2:3 (12:10,5:11,8:11,11:7,4:11)
22:15 Oleg Soldusov – Andrey Arlashov 3:2 (5:11,8:11,14:12,11:8,11:8)
22:30 Sergey Puzyrev – Vladimir Mishakin 3:1 (11:4,8:11,11:6,11:9)
22:45 Alexey Innazarov – Alexey Slashchilin 3:1 (11:13,12:10,11:8,11:8)
23:00 Evgeny Kupryakov – Pavel Pinkovsky 3:2 (11:8,12:10,10:12,6:11,15:13)
23:15 Oleg Kutuzov – Victor Kalachev 0:3 (8:11,7:11,7:11)
23:30 Evgeny Anisimov – Ivan Pandur 2:3 (7:11,11:6,11:6,12:14,4:11)
23:30 Yuriy Merkushin – Vasily Shirshov 1:3 (11:8,9:11,9:11,9:11)

Setka Cup. Czech Republic

Time Players Score
00:15 Marek Dlask – Ladislav Tuma 3:0 (11:7,12:10,11:6)
00:45 Frantisek Schmidtmayer – Oldrich Motycka 3:2 (8:11,13:11,11:3,7:11,11:8)
09:45 Miroslav Hrncal – Mikhail Taranko 1:3 (9:11,5:11,11:8,9:11)
10:15 Filip Vesely – Mikhail Taranko 1:3 (6:11,11:6,10:12,8:11)
10:45 Miroslav Hrncal – Tomas Hrstka 3:2 (11:9,5:11,12:10,8:11,11:6)
19:45 David Brichacek – Petr Provaznik 2:3 (11:5,11:8,9:11,10:12,6:11)
20:30 Josef Sykora – Dominik Marasek 0:3 (9:11,8:11,8:11)
21:00 Petr Provaznik – David Brichacek 1:3 (9:11,11:3,5:11,8:11)
21:15 Stepan Rejent – Petr Antos 3:0 (13:11,11:6,11:2)
21:45 Miloslav Ullman – Miloslav Kuba 2:3 (7:11,11:8,6:11,11:7,10:12)
22:15 Stepan Rejent – Miloslav Kuba 3:0 (11:2,11:6,11:8)
22:45 Miloslav Ullman – Petr Antos 3:1 (11:4,11:8,8:11,11:2)
23:15 Stepan Rejent – Miloslav Ullman 3:0 (12:10,11:8,12:10)
23:45 Miloslav Kuba – Petr Antos 2:3 (11:6,6:11,18:20,11:6,10:12)

Pro Spin Series

Time Players Score
00:20 Andrey Dlugokanskiy – Arthur Mukomelov 2:4 (7:11,11:7,11:6,7:11,5:11,3:11)
00:25 Yuri Gromyak – Vladimir Kucherenko 4:2 (11:5,8:11,11:8,11:13,11:3,11:8)
00:35 Konstantin Pushkar – Grigory Sludenko 4:1 (11:4,13:11,7:11,11:9,11:8)
01:00 Igor Fokin – Anton Olhovoi 4:1 (11:6,11:9,11:8,7:11,11:8)
01:00 Nikita Gubanov – Yuri Bannikov 4:2 (11:7,11:6,6:11,11:8,8:11,12:10)
01:10 Gennady Veitas – Alexander Zaytsev 2:4 (4:11,8:11,11:9,11:6,5:11,8:11)
01:50 Alexander Zaytsev – Konstantin Pushkar 4:0 (11:7,11:9,12:10,12:10)
02:10 Andrey Dlugokanskiy – Nikita Gubanov 4:3 (11:8,11:9,6:11,8:11,11:7,8:11,11:6)
02:10 Vladimir Kucherenko – Anton Olhovoi 4:3 (8:11,10:12,11:9,11:8,12:10,12:14,11:3)
02:30 Grigory Sludenko – Gennady Veitas 4:0 (11:7,11:8,11:9,13:11)
02:50 Alexey Shilo – Arthur Mukomelov 2:4 (11:7,14:12,9:11,7:11,9:11,9:11)
02:55 Yuri Gromyak – Igor Fokin 4:2 (8:11,11:8,11:7,7:11,11:6,11:5)
03:15 Gennady Veitas – Grigory Sludenko 2:4 (11:13,11:7,10:12,11:9,8:11,7:11)
03:30 Anton Olhovoi – Yuri Gromyak 4:0 (11:9,11:9,12:10,11:9)
03:30 Nikita Gubanov – Alexey Shilo 1:4 (7:11,4:11,5:11,11:6,6:11)
04:00 Konstantin Pushkar – Alexander Zaytsev 4:3 (10:12,11:9,7:11,11:4,11:6,11:13,11:9)
04:15 Vladimir Kucherenko – Igor Fokin 4:1 (11:9,7:11,11:8,11:9,11:5)
04:15 Andrey Dlugokanskiy – Arthur Mukomelov 1:4 (8:11,9:11,11:5,6:11,5:11)
04:55 Arthur Mukomelov – Nikita Gubanov 3:4 (7:11,11:4,6:11,11:7,11:7,5:11,6:11)
04:55 Igor Fokin – Anton Olhovoi 2:4 (11:7,8:11,7:11,12:10,12:14,10:12)
05:00 Alexander Ivanenko – Stanislav Filimonov 1:4 (7:11,5:11,11:8,10:12,7:11)
05:40 Yuri Gromyak – Vladimir Kucherenko 4:1 (11:6,12:10,11:9,8:11,11:6)
05:40 Alexey Shilo – Andrey Dlugokanskiy 4:1 (11:6,11:7,11:8,7:11,11:5)
05:45 Gennady Veitas – Alexey Zaitsev 3:4 (8:11,7:11,11:9,11:5,11:8,5:11,5:11)
06:20 Igor Fokin – Yuri Gromyak 4:0 (11:9,11:8,11:7,13:11)
06:20 Nikita Gubanov – Andrey Dlugokanskiy 1:4 (7:11,11:9,6:11,4:11,7:11)
06:30 Alexey Zaitsev – Alexander Ivanenko 1:4 (11:8,6:11,12:14,4:11,10:12)
07:00 Anton Olhovoi – Vladimir Kucherenko 1:4 (7:11,4:11,11:6,6:11,18:20)
07:00 Arthur Mukomelov – Alexey Shilo 1:4 (7:11,7:11,8:11,11:8,4:11)
07:10 Gennady Veitas – Stanislav Filimonov 3:4 (11:8,9:11,6:11,8:11,11:7,12:10,5:11)
08:00 Alexander Ivanenko – Gennady Veitas 4:0 (11:8,11:9,12:10,13:11)
08:10 Vladislav Sorbalo – Nikita Pikulskiy 4:1 (11:7,7:11,12:10,11:8,11:8)
08:10 Ilya Borodin – Maxim Vasin 4:1 (11:8,11:6,11:8,9:11,11:5)
08:40 Stanislav Filimonov – Alexey Zaitsev 4:1 (14:12,11:7,11:8,11:13,13:11)
08:45 Sergey Pavlina – Igor Ovcharenko 4:2 (11:7,9:11,6:11,11:5,11:7,11:5)
08:45 Konstantin Ermolenko – Daniil Poltev 4:3 (11:7,10:12,11:8,11:13,5:11,11:3,11:9)
09:25 Igor Ovcharenko – Vladislav Sorbalo 1:4 (5:11,6:11,11:6,8:11,9:11)
09:25 Alexey Zaitsev – Gennady Veitas 2:4 (9:11,11:8,11:8,5:11,7:11,6:11)
09:40 Daniil Poltev – Ilya Borodin 3:4 (7:11,12:10,11:9,4:11,4:11,11:9,7:11)
10:00 Sergey Pavlina – Nikita Pikulskiy 4:2 (10:12,11:4,11:7,10:12,11:8,11:8)
10:05 Stanislav Filimonov – Alexander Ivanenko 2:4 (6:11,11:5,12:10,9:11,9:11,7:11)
10:30 Konstantin Ermolenko – Maxim Vasin 4:1 (14:12,11:6,11:9,7:11,11:8)
10:45 Vladislav Sorbalo – Sergey Pavlina 4:1 (11:8,10:12,11:5,11:9,11:7)
11:00 Eduard Prokhasko – Alexander Ivanenko 2:4 (11:7,11:4,7:11,9:11,6:11,8:11)
11:15 Ilya Borodin – Konstantin Ermolenko 3:4 (11:13,5:11,11:4,3:11,11:9,11:8,7:11)
11:15 Nikita Pikulskiy – Igor Ovcharenko 1:4 (11:9,14:16,8:11,7:11,5:11)
11:45 Alexey Zaitsev – Gennady Veitas 2:4 (11:7,5:11,11:5,8:11,6:11,9:11)
11:55 Igor Ovcharenko – Nikita Pikulskiy 0:4 (7:11,10:12,7:11,8:11)
12:00 Maxim Vasin – Daniil Poltev 2:4 (11:6,5:11,6:11,3:11,11:7,11:13)
12:30 Alexander Ivanenko – Alexey Zaitsev 4:2 (9:11,11:9,11:8,10:12,11:7,11:7)
12:40 Daniil Poltev – Maxim Vasin 4:2 (11:8,8:11,7:11,11:6,11:8,11:9)
12:50 Sergey Pavlina – Vladislav Sorbalo 2:4 (12:10,7:11,7:11,3:11,11:5,5:11)
13:20 Konstantin Ermolenko – Ilya Borodin 0:4 (9:11,6:11,4:11,11:13)
13:20 Eduard Prokhasko – Gennady Veitas 4:0 (11:7,11:9,12:10,11:8)
13:50 Gennady Veitas – Alexander Ivanenko 4:2 (11:8,6:11,5:11,11:8,11:9,11:7)
14:10 Maxim Vasin – Ilya Borodin 2:4 (12:10,7:11,6:11,11:8,9:11,10:12)
14:10 Nikita Pikulskiy – Vladislav Sorbalo 3:4 (11:9,9:11,6:11,11:6,5:11,11:6,7:11)
14:30 Alexey Zaitsev – Eduard Prokhasko 2:4 (11:8,8:11,5:11,12:10,8:11,6:11)
14:50 Igor Ovcharenko – Sergey Pavlina 4:2 (11:13,11:6,11:8,13:11,12:14,11:5)
14:50 Oleg Tretyakov – Konstantin Ermolenko 4:3 (11:8,8:11,11:6,7:11,11:8,9:11,11:9)
15:15 Gennady Veitas – Alexey Zaitsev 4:2 (8:11,11:9,12:10,6:11,11:8,11:7)
15:30 Vladislav Sorbalo – Igor Ovcharenko 4:1 (6:11,11:8,11:8,11:8,13:11)
15:35 Ilya Borodin – Oleg Tretyakov 4:1 (11:7,11:8,9:11,11:8,11:5)
16:00 Alexander Ivanenko – Eduard Prokhasko 1:4 (10:12,12:14,11:8,9:11,8:11)
16:10 Nikita Pikulskiy – Sergey Pavlina 3:4 (9:11,11:9,9:11,14:12,12:10,7:11,5:11)
16:15 Maxim Vasin – Konstantin Ermolenko 4:2 (11:7,9:11,12:10,6:11,13:11,11:6)
16:55 Sergey Pavlina – Vladislav Sorbalo 1:4 (12:10,4:11,9:11,8:11,5:11)
16:55 Konstantin Ermolenko – Ilya Borodin 4:1 (12:10,11:6,9:11,11:7,11:8)
17:00 Sergey Gubanov – Boris Smirnov 2:4 (7:11,8:11,11:8,11:7,7:11,9:11)
17:30 Oleg Tretyakov – Maxim Vasin 1:4 (9:11,11:8,9:11,4:11,11:13)
17:35 Igor Ovcharenko – Nikita Pikulskiy 1:4 (14:12,7:11,3:11,8:11,9:11)
17:40 Alexander Boherman – Grigory Sludenko 4:2 (14:12,11:7,7:11,11:4,7:11,11:5)
17:55 Ilya Borodin – Maxim Vasin 4:2 (11:7,5:11,11:8,7:11,11:6,11:8)
18:15 Konstantin Ermolenko – Oleg Tretyakov 1:4 (11:6,9:11,8:11,9:11,8:11)
18:15 Vladislav Sorbalo – Nikita Pikulskiy 4:0 (11:6,16:14,11:5,11:6)
18:20 Grigory Sludenko – Sergey Gubanov 4:3 (11:4,7:11,11:6,11:5,9:11,11:13,11:8)
18:55 Sergey Pavlina – Igor Ovcharenko 4:0 (11:7,11:8,12:10,11:7)
19:00 Alexander Boherman – Boris Smirnov 4:2 (12:10,11:9,10:12,11:3,10:12,11:9)
19:50 Sergey Gubanov – Alexander Boherman 3:4 (11:5,9:11,3:11,11:9,11:7,6:11,9:11)
20:00 Igor Kurilo – Vitaliy Shumakov 1:4 (11:6,7:11,6:11,5:11,3:11)
20:00 Igor Shinkar – Denis Filatov 2:4 (7:11,11:9,11:13,5:11,11:9,5:11)
20:40 Boris Smirnov – Grigory Sludenko 2:4 (7:11,11:6,6:11,11:7,8:11,7:11)
20:50 Anton Orbakas – Konstantin Ivanov 4:2 (7:11,11:6,11:7,11:5,8:11,12:10)
20:50 Yuri Bannikov – Igor Kurilo 4:3 (11:3,11:5,9:11,11:4,9:11,9:11,11:4)
21:20 Boris Smirnov – Sergey Gubanov 2:4 (13:11,2:11,12:14,7:11,11:9,8:11)
21:30 Alexei Kaulik – Vitaliy Shumakov 3:4 (7:11,7:11,12:10,11:8,11:7,6:11,4:11)
21:30 Konstantin Ivanov – Igor Shinkar 1:4 (3:11,11:9,5:11,6:11,5:11)
22:10 Grigory Sludenko – Alexander Boherman 2:4 (14:12,10:12,12:10,8:11,2:11,6:11)
22:15 Yuri Bannikov – Alexei Kaulik 1:4 (11:4,4:11,10:12,8:11,7:11)
22:15 Anton Orbakas – Denis Filatov 3:4 (13:11,6:11,11:9,8:11,5:11,15:13,5:11)
23:00 Boris Smirnov – Sergey Gubanov 4:3 (7:11,8:11,8:11,11:9,11:8,11:8,11:6)
23:00 Vitaliy Shumakov – Yuri Bannikov 1:4 (5:11,9:11,9:11,11:6,8:11)
23:00 Igor Shinkar – Anton Orbakas 4:3 (6:11,11:9,11:4,12:14,5:11,11:6,11:8)
23:45 Igor Kurilo – Alexei Kaulik 2:4 (10:12,11:4,11:13,10:12,11:8,7:11)
23:45 Grigory Sludenko – Alexander Boherman 4:2 (13:11,11:9,4:11,13:11,9:11,11:8)
23:50 Denis Filatov – Konstantin Ivanov 4:0 (11:8,11:8,11:9,11:7)

ART Cup

Time Players Score
00:26 Valery Kasimtsev – Alexander Pekhterev 3:4 (9:11,11:5,9:11,11:7,11:7,11:13,8:11)
00:29 Victor Yaichkov – Dmitry Kamilovskiy 4:1 (12:10,12:10,11:6,8:11,11:9)
00:38 Bogdan Timoshin – Maxim Smirnov 4:2 (11:13,7:11,11:9,11:6,11:8,11:8)
00:51 Komron Salimov – Victor Yaichkov 4:2 (11:8,11:7,8:11,10:12,11:9,11:9)
01:02 Michail Snitko – Bogdan Timoshin 4:2 (3:11,12:10,13:11,14:12,9:11,11:5)
01:03 Sergey Klyukin – Valery Kasimtsev 2:4 (7:11,11:9,7:11,11:5,7:11,8:11)
01:28 Alexander Pekhterev – Dmitrii Spiridonov 4:1 (11:6,11:9,8:11,11:7,11:5)
01:29 Dmitry Kamilovskiy – Evgeniy Dobronravin 1:4 (11:5,8:11,7:11,12:14,5:11)
01:36 Maxim Smirnov – Konstantin Malyushev 1:4 (5:11,9:11,11:6,9:11,7:11)
01:57 Michail Snitko – Maxim Smirnov 4:1 (11:6,11:4,8:11,11:8,11:3)
01:58 Sergey Klyukin – Alexander Pekhterev 4:1 (11:7,7:11,11:5,11:4,11:7)
02:02 Komron Salimov – Dmitry Kamilovskiy 4:1 (9:11,13:11,11:4,12:10,11:6)
02:32 Victor Yaichkov – Evgeniy Dobronravin 0:4 (7:11,3:11,4:11,4:11)
02:32 Bogdan Timoshin – Konstantin Malyushev 1:4 (11:7,4:11,5:11,5:11,9:11)
02:32 Valery Kasimtsev – Dmitrii Spiridonov 0:4 (9:11,5:11,9:11,6:11)
03:06 Evgeniy Dobronravin – Komron Salimov 4:1 (14:12,11:6,9:11,17:15,11:5)
03:07 Dmitrii Spiridonov – Alexander Pekhterev 4:2 (8:11,11:7,6:11,11:5,11:6,11:7)
03:08 Konstantin Malyushev – Michail Snitko 0:4 (7:11,6:11,8:11,7:11)
03:50 Denis Rumyantsev – Maria Vinogradova A. 0:4 (6:11,4:11,7:11,7:11)
03:50 Alexander Pekhterev – Kristina Frolova 1:4 (7:11,11:13,9:11,11:9,9:11)
04:17 Maxim Abakumov – Alexander Belikov 3:4 (11:13,11:4,9:11,13:11,13:11,9:11,9:11)
04:25 Andrey Dubrovsky – Aleksandr Panchenko 3:4 (8:11,11:6,5:11,11:8,6:11,11:9,7:11)
05:02 Alexander Pekhterev – Andrey Dubrovsky 3:4 (7:11,8:11,11:6,11:8,11:7,6:11,8:11)
05:05 Denis Rumyantsev – Maxim Abakumov 4:3 (9:11,11:9,13:11,11:13,7:11,16:14,11:6)
05:35 Aleksandr Panchenko – Kristina Frolova 2:4 (5:11,11:7,11:8,9:11,9:11,7:11)
05:37 Alexander Belikov – Maria Vinogradova A. 4:1 (11:5,11:8,8:11,11:9,11:8)
06:00 Denis Rumyantsev – Alexander Belikov 4:2 (8:11,13:15,11:4,11:6,11:9,12:10)
06:07 Alexander Pekhterev – Aleksandr Panchenko 4:1 (12:10,8:11,13:11,11:9,11:7)
06:38 Maxim Abakumov – Maria Vinogradova A. 1:4 (11:8,5:11,9:11,9:11,8:11)
06:40 Andrey Dubrovsky – Kristina Frolova 4:2 (11:9,9:11,11:8,11:8,8:11,11:5)
07:08 Maria Vinogradova A. – Alexander Belikov 4:2 (11:3,11:6,5:11,11:5,4:11,11:6)
07:14 Kristina Frolova – Andrey Dubrovsky 4:1 (7:11,11:6,11:8,11:7,11:9)
07:53 Andrey Ivanov – Oleg Aliev 4:1 (11:9,5:11,11:5,11:7,11:8)
08:00 Rudolf Komisarov – Vasily Deryugin 4:3 (7:11,11:9,7:11,11:4,9:11,11:4,11:6)
08:10 Dmitry Karasev – Kristina Frolova 0:4 (7:11,5:11,4:11,8:11)
08:20 Vitaly Khomutetskiy – Leonid Sirotkin 0:4 (8:11,9:11,5:11,4:11)
08:28 Dmitry Sokolov – Alexander Kamanov 4:2 (11:5,12:10,8:11,6:11,11:7,11:8)
08:30 Konstantin Malyushev – Kirill Zagylyaev 2:4 (11:13,3:11,13:11,11:7,7:11,10:12)
08:34 Alexander Belikov – Ilya Ulchenko 1:4 (8:11,4:11,13:15,11:4,9:11)
08:34 Anna Brednikova – Yekaterina Golubeva 4:2 (4:11,11:9,10:12,11:9,11:9,11:9)
08:55 Andrey Ivanov – Dmitry Sokolov 1:4 (8:11,9:11,8:11,11:8,6:11)
09:00 Rudolf Komisarov – Konstantin Malyushev 1:4 (15:13,9:11,7:11,10:12,7:11)
09:08 Vitaly Khomutetskiy – Alexander Belikov 3:4 (8:11,12:14,11:8,11:8,11:8,10:12,9:11)
09:08 Dmitry Karasev – Anna Brednikova 4:1 (11:7,11:7,6:11,11:8,11:5)
09:28 Alexander Kamanov – Oleg Aliev 1:4 (9:11,11:5,8:11,9:11,8:11)
09:30 Kirill Zagylyaev – Vasily Deryugin 1:4 (8:11,11:4,7:11,7:11,5:11)
09:42 Ilya Ulchenko – Leonid Sirotkin 2:4 (7:11,6:11,11:7,11:13,11:8,6:11)
09:42 Yekaterina Golubeva – Kristina Frolova 2:4 (9:11,8:11,7:11,11:5,11:4,9:11)
10:00 Rudolf Komisarov – Kirill Zagylyaev 2:4 (11:8,8:11,11:4,8:11,5:11,8:11)
10:01 Andrey Ivanov – Alexander Kamanov 4:0 (11:6,11:8,11:9,11:3)
10:16 Dmitry Karasev – Yekaterina Golubeva 1:4 (4:11,8:11,5:11,11:9,7:11)
10:16 Vitaly Khomutetskiy – Ilya Ulchenko 2:4 (11:6,9:11,11:5,7:11,8:11,9:11)
10:28 Dmitry Sokolov – Oleg Aliev 4:2 (11:4,11:7,8:11,11:6,9:11,11:7)
10:35 Konstantin Malyushev – Vasily Deryugin 1:4 (10:12,11:13,11:8,11:13,7:11)
10:50 Anna Brednikova – Kristina Frolova 3:4 (13:11,11:7,6:11,11:7,8:11,11:13,5:11)
10:50 Alexander Belikov – Leonid Sirotkin 2:4 (11:8,11:9,3:11,6:11,6:11,11:13)
11:10 Vasily Deryugin – Kirill Zagylyaev 4:0 (11:8,11:6,12:10,11:6)
11:14 Dmitry Sokolov – Andrey Ivanov 4:3 (11:9,11:7,7:11,7:11,11:8,7:11,11:7)
11:24